PLIVANJE ZA ČASNI KRST: Vlasotinčani nastavljaju tradiciju
Tradicionalno plivanje za Časni krst u Vlasotincu i ove godine se održava na jezeru kod brane u centru varoši.
Foto: I. Mitić
Potencijalni učesnici mogu da se prijave i na dan plivanja, 19. januara, od devet časova u prostorijama SRC „Vlasina“, uz ličnu kartu ili pasoš, dok je za maloletne osobe neophodno prisustvo jednog roditelja.
Plivanje za Časni krst biće održano u 12.30 časova uz, kako je najavljeno, blagoslov vladike niškog Arsenija. Prateća manifestacija bogojavljenskog plivanja je „Pihtijada“ koja takođe ima takmičarski karakter.
Preporučujemo
VITEZOVI NA KRSTOVDAN NA KALEMEGDANU: Tradicionalno će plivati za časni krst (FOTO)
18. 01. 2023. u 11:44
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)