ZA REALIZACIJU 10 PROJEKATA: Zrenjaninski muzej dobio četiri miliona dinara

Б. Г.

05. 05. 2022. u 10:50

ZRENjANINSKI Muzej na ovogodišnjim konkursima Ministarstva kulture i informisanja Srbije i Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama, u nekoliko navrata dobio je preko 4 miliona dinara, za realizaciju deset projekata.

ЗА РЕАЛИЗАЦИЈУ 10 ПРОЈЕКАТА: Зрењанински музеј добио четири милиона динара

Foto: Muzej Zrenjanin

Kako ističu u ovoj ustanovi kulture, odobrena su im sredstva za realizaciju izložbi, istraživačku delatnost, publikacije, ali i opremanje prostora muzeja i unapređenje rada njihovih službi.

Na konkursima Ministarstva kulture i informisanja Srbije, zrenjaninski Muzej dobio je sredstva za sedam projekata, izložbu Češko presovano staklo u ogledalu, 525 hiljada, publikaciju Dakle, Vi ste taj Uroš Predić, 500 hiljada, drugu fazu projekta Muzej u školama 300 hiljada, etnološki festival Banatski dani teku 400 hiljada, arheološko istraživanje lokaliteta Stari grad  - Novi Bečej 700 hiljada, preuređenje depoa arhive muzeja 300 hiljada i projekat telekomunikacionih i signalnih instalacija za dojavu požara u muzeju 250 hiljada dinara.

Istovremeno, Pokrajina Vojvodina, zrenjaninskom Muzeju odobrila je tri projekta, za digitalizaciju arhive muzeja 300 hiljada, a isti iznosi dobijeni su i za projekte Mali kustosi - velike priče i zložbu Agrarno nasleđe Banata.

- Među projektima koje će finansirati Pokrajinski sekretarijat u iznosu 300 hiljada dinara je i rekonstrukcija i adaptacija stalne arheološke postavke u Obrazovno kulturnom centru u Sečnju, koji je depandans našeg muzeja, u čijem pisanju su aktivno učestvovali naši  kustosi - kaže Siniša Onjin, direktor Muzeja u Zrenjaninu, uz napomenu da će sa svojim saradnicima nastaviti da radi na poboljšanju uslova rada i podizanju postojećih uslova i naredne aktivnosti  usmeriti na  apliciranju ka domaćim i međunarodnim konkursima.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

PUNI GORČINE I MRZOVOLJE: Ovo su TRI najnegativnija horoskopska znaka