ĐOKOVIĆ: Pokušavam da shvatim ovo
Najbolji teniser sveta Novak Đoković još se privikava na činjenicu da je postao rekorder u broju nedelja provedenih na broju jedan ATP liste.
FOTO: AP
Srpski igrač je prošlog ponedeljka pomerio granice i prestigao Rodžera Federera u broju sedmica na vrhu ATP liste.
"Još uvek pokušavam da shvatim i razumem ovo, jer očigledno i dalje igram tenis, takmičim se, programiran sam i obučen, razmišljate stalno o tome šta je sledeći cilj, koji je turnir naredni. Zbog toga mi je jako teško da prepoznam ovaj osećaj i verovatno ću o njemu razmišljati za nekoliko godina", rekao je Đoković za Globo Esporte, a prenosi B92.
- Gledao sam Pita Samprasa, Lendla, Mekinroa, Bekera, Agasija, to su bili momci koje sam gledao, odrastajući u Srbiji, zemlji koja je prolazila kroz ratove i teška vremena. Ali, to je nešto što mi je donelo snagu i inspiraciju. Bio sam motivisan da jednom dana budem poput njih, da budem na Centralnom stadionu Vimbldona, da dobijem šansu i uzmem taj trofej u ruke."
Novak je uputio svim ljudima, koji imaju poteškoća tokom pandemije koronavirusa, reči podrške.
- Najveća lekcija koju sam naučio u poslednje vreme je da moramo biti otvorenog uma, fleksibilni, prilagodljivi. Moramo da prihvatimo okolnosti koje imamo, jer tek kada ih prihvatimo, možemo da nastavimo dalje. Ljudi pate na mnogo načina, zato sam zahvalan što sam danas ovde sa vama i što mogu da vam pričam o svom podvigu i što mogu da se bavim sportom koji volim. Moje srce, saosećanje, ljubav idu svim ljudima širom sveta koji trenutno pate - istakao je Novak.
Preporučujemo
OLGA DANILOVIĆ: Jedini idol mi je Novak Đoković, ostali su konkurencija!
15. 03. 2021. u 21:07
NOLE DOVODI SVETSKA IMENA U BEOGRAD: Tim, Vavrinka i Monfis na Serbia openu?
13. 03. 2021. u 08:24
NE MOŽE SE BEZ TRENERA NA GVARDIOLU: Siti je više nego spreman da iskoristi "haos" u redovima "plavaca"
ONO što je i u idealnim okolnostima jedno od najtežih gostovanja u Premijer ligi, za Čelsi dolazi u najgorem mogućem trenutku. Posle raskida saradnje sa Encom Mareskom, „plavci“ bez šefa stručnog štaba gostuju Mančester sitiju (18.30), koji nema pravo na novi kiks u trci za titulu.
04. 01. 2026. u 11:30
ŽIVOTNI BRODOLOM ČOVEKA KOJEM SE DIVILA JUGOSLAVIJA: Upao u finansijske probleme, ostao bez kuće
Tim rečima hrvatski "Večernji list" piše o životnom padu nekada istinskog sportskog asa SFRJ.
04. 01. 2026. u 14:03
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)