HRVAT NAHVALIO NOVAKA I RAFU: Igraju od prvog poena kao da je meč lopta
HRVATSKI teniser Marin Čilić pričao je o tome kako je zadivljen igrom Rafaela Nadala i Novaka Đokovića.
Foto arhiva VN
Izdvojio je psihološki aspekt njihove igre.
- Rekao bi da su Rafa i Novak prilično slični po intenzitetu igre. Igraju svaki poen kao da je meč lopta - kaže Marin o potom pominje i Federera.
- Rodžer je više fokusiran na promenu ritma i brzine, oslanja se na brze servis gemove, ima sjajan servis, forhend, miksuje udarce i igra agresivan tenis. Njegova kretnja i oštrina su neverovatni”, dodao je Čilić.
Ističe da se po jednome razlikuju Rafa i Novak Đoković
- Novak i Rafa su najbolji što se tiče stvaranja pritiska. Ako ste, na primer, gledali finale Australijan opena sa Medvedevim, Novak je stavio Danila pod pritisak od prvog poena, tako je bilo konstantno. Uvek osećate kako vas gura, pritiska. Kada igrate na grend slemu protiv njih, morate da igrate u tom ritmu i do četiri, pet sati. Uz njihove sposobnosti, to je ključni element i zato su toliko uspešni na glavnim turnirima - zaključio je Čilić
Preporučujemo
INTER ČUVA PRVO MESTO: "Neroazuri" ne bi smeli imati problema protiv rivala sa dna tabele
ZANIMLjIVA trka za Skudeto mogla bi da dobije novu dimenziju već na otvaranju 22. kola Serije A, kada vodeći Inter u petak uveče na "San Siru" (20.45) dočekuje Pizu, ekipu koja se nalazi na pretposlednjem mestu tabele.
23. 01. 2026. u 09:40
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)