AKCIZE NA GORIVO OD DANAS SNIŽENE: Evo do kada važe nove cene!
U SRBIJI će od danas do 19. jula akcize na derivate nafte biti smanjene za dodatnih pet odsto, tako da će ukupno umanjenje akciza iznositi 10 odsto.
Foto: Alvaro González / Alamy / Profimedia
Privremeni iznosi akciza za olovni benzin iznosiće 68,90 dinara po litru, za bezolovni benzin 64,80 dinara po litru, a za gasna ulja (dizel) 66,64 dinara po litru.
Vlada Srbije usvojila je Odluku o privremenom smanjenju iznosa akciza na derivate nafte za dodatnih pet odsto do 19. jula, zbog povećanja proizvođačkih cena naftnih derivata usled rasta cene sirove nafte na svetskom tržištu.
(24sedam)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
TROŠE I ONDA KADA TO NE OČEKUJEMO: Ovi uređaji vam krišom povećavaju račun za struju
12. 07. 2026. u 16:46
KRAJ VOŽNjE BEZ NADZORA: Evo šta vas čeka ako kupite automobil u EU
12. 07. 2026. u 13:31
KAKO IZNAJMITI ROBOTA: Šta je uključeno u pretplatu i koje sve poslove može da radi
12. 07. 2026. u 12:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)