NOVI PORAZ KECMANOVIĆA: Srpski teniser eliminisan na startu turnira u Meksiku

Filip Milošević

21. 02. 2024. u 10:19

SRPSKI teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u osminu finala ATP turnira u meksičkom Los Kabosu, pošto je jutros u prvom kolu poražen od Australijanca Rinkija Hidžikate 6:3, 7:6 (7:2).

НОВИ ПОРАЗ КЕЦМАНОВИЋА: Српски тенисер елиминисан на старту турнира у Мексику

Meč je trajao jedan sat i 54 minuta. Kecmanović je 54. teniser sveta, dok je Hidžikata na 79. mestu ATP liste.

Australijanac je bolje ušao u meč i poveo je 3:1 na startu prvog seta. Kecmanović je uspeo da izjednači na 3:3, ali je Hidžikata potom osvojio tri uzastopna gema i prvi set je dobio rezultatom 6:3.

Velika borba je viđena u drugom setu. Oba tenisera su napravila po tri brejka, a Kecmanović je u 10. gemu na svoj servis pri vođstvu Australijanca od 5:4 uspeo da spase meč-loptu.

Srpski teniser je potom izjednačio na 5:5, a pobednik drugog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao Australijancu rezultatom 7:2.

Hidžikata će u osmini finala igrati sa američkim teniserom Aleksandrom Kovačevićem.

ATP turnir u Los Kabosu se igra za nagradni fond od 915.245 dolara.

BONUS VIDEO: "KOSOVO JE SRBIJA!" Srbi u Parizu burno slavili titulu Novaka Đokovića na Rolan Garosu