KAKAV MEČ NA VIMBLDONU: Muhova pobedila Osaku i ostvarila najbolji rezultat u Londonu
ČEŠKA teniserka Karolina Muhova pobedila je Naomi Osaku sa 7:6(4), 6:4 i plasirala se u polufinale Vimbldona.
FOTO: Tanjug/AP/Kin Cheung
Trenutno 9. na VTA listi je tako ostvarila najbolji rezultat u karijeru na ovom grend slemu. Do sad je dva puta igrala četvrtfinale (2019, 2021.).
Zanimljivo je to da je meč počeo sa četiri brejka, po dva na obe strane. Od tog momenta obe su bile sigurne i otišlo se u taj-brejk. Tu je mnogo bolja bila Muhova, brzo je povela sa 5:1, smanjila je Japanka, ali nije uspela da napravi preokret.
U drugom delu susreta servis je bio jako oružje sve do devetog gema kad je Čehinja napravila brejk. Potom je sjajno odservirala i trijumfovala posle jednog sata i 42 minuta.
Muhova će u polufinalu igrati protiv Koko Gof.
BONUS VIDEO: BEOGRAD NA NOGAMA: Ovako se na ulicama slavilo olimpijsko zlato Novaka Đokovića
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ZVEZDAŠI OVO NIKAKO NISU ŽELELI DA ČUJU: Džered Batler dobio ponude iz NBA lige
07. 07. 2026. u 12:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NE, NE, SAMO TO NE! Crvena zvezda saznala užasne vesti pred prvi meč u kvalifikacijama za Ligu šampiona
Kako je posle meča Crvena zvezda - Mačva nagovestio Dejan Stanković, sada sa sigurnošću možemo reći - Rade Krunić ne igra prvi meč za Zvezdu u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
19. 07. 2026. u 12:22
KO KAŽE DA SU NEPOBEDIVI! Prvak Evrope šokirao dvostrukog šampiona sveta i ostavio ga bez finala Mundijala! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Španije igraće u finalu Svetskog prvenstva, pošto je savladala selekciju Francuske rezultatom 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. u 22:59
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)