KRAJINOVIĆ BLIZU GLAVNOG ŽREBA: Filip pobedom stigao do poslednjeg kola kvalifikacija za Monte Karlo

08. 04. 2023. u 14:36 >> 14:37

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u poslednju rundu kvalifikacija na mastersu u Monte Karlu.

КРАЈИНОВИЋ БЛИЗУ ГЛАВНОГ ЖРЕБА: Филип победом стигао до последњег кола квалификација за Монте Карло

Srpski teniser je savladao Rusa Romana Safiulina sa 2:1, po setovima 6:7, 6:3, 6:2. za dva sata i 16 minuta.

Prvi brejk na meču pripao je 102. igraču sveta Safiulinu u četvrtom gemu prvog seta. Održavao je Rus stečenu prednost sve do rezultata 5:4 kada je servirao za osvajanje seta, ali je tada Krajinović vratio brejk i odveo set u taj-brejk. U njemu se ipak bolje snašao ruski teniser i osvojio ga sa 7:4.

Već na startu drugog seta 78. na svetu Krajinović stiže do brejka, ali Safiulin ekspresno vraća izgubljen servis. Još jednom su teniseri razmenili brejkove, a presudan je bio osmi gem u setu kada je Krajinović po treći put oduzeo servis protivniku i kasnije izjednačio na 1:1.

U trećem setu dominirao je Krajinović. Srbin nije dozvolio brejk loptu, dva puta oduzeo servis Safiluinu i stigao do zaslužene pobede.

Protivnik Krajinoviću u borbi za glavni žreb turnira u Monte Karlu biće mađarski teniser Marton Fučovič.

BONUS VIDEO: "LAKŠE SE DIŠE!" Igor Duljaj posle dugo čekane pobede Partizana