PATIKE! "Otkrivena tajna uspeha" Novaka Đokovića
NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković uvek brine o detaljima vezanim za svoju karijeru, međutim, najnovije informacije su šokirale ceo svet.
Foto: EPA-EFE/ALI HAIDER
Naime, Mark Siber, čovek zadužen za razvoj Asiksa, patika koje nosi Novak, otkrio je tajne o saradnji sa najboljim teniserom na svetu.
Đoković aktivno učestvuje u izradi svojih patika jer su one jedna od veoma bitnih stavki u svetu vrhunskog sporta. Posebno u tenisu, u kom se menjaju podloge na kojima se igra.
- Vrhunski sportisti poput Novaka Đokovića uključeni su u stvaranje novih modela i to odlično funkcioniše. Novak je u stalnom kontaktu sa našim ekspertima na licu mesta i veoma blisko sarađuje sa naučnicima iz našeg Instituta za sportsku nauku - rekao je Siber za tenis.net.
- To funkcioniše veoma dobro jer top sportisti, kakav je Novak Đoković, uključeni su u kreaciju novih modela. Novak veoma blisko sarađuje sa naučnicima iz našeg Instituta za sportsku nauku u japanskom Kobeu. U konstantnom je kontaktu sa ekspertima na licu mesta – rekao je Siber za Tennis.net.
Ovaj stručnjak je otkrio i da se patike prilagođavaju ne samo podlogama na kojima se igra, nego i drugim bitnim detaljima. Tako će "linijaš", odnosno teniser koji je uglavnom u defanzivi, nositi jednu vrstu, a onaj koji se često kreće po celom terenu nositi drugu vrstu patika. Postoje i one koje kombinuju performanse kako bi se izvukao maksimum bez obzira na stil igre tenisera.
BONUS VIDEO: SASTANAK VUČIĆA I ĐOKOVIĆA: Ovako je izgledao susret predsednika Srbije i najboljeg tenisera
JUČE SMO PROŠLI! Evo TIP tiketa za sredu
PONOVO su naši tipsteri bili na visini zadatka, u ritmu dočekujemo 2026. godinu!
31. 12. 2025. u 07:00
NEVERICA U DENVERU! Nove informacije o povredi Nikole Jokića (VIDEO)
Denver je poražen na gostovanju Klivlendu, međutim to sada manje brine navijače Nagetsa, pošto se u dvorani pojavio Nikola Jokić i bodrio svoje saigrače.
03. 01. 2026. u 08:27 >> 08:27
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (1)