LAJOVIĆ DOBIO MARATON: Đere namučio polufinalistu Vimbldona!

17. 01. 2022. u 08:00

SRPSKI teniseri imali su polovičan učinak na Australijan openu u noći između nedelje i ponedeljka.

ЛАЈОВИЋ ДОБИО МАРАТОН: Ђере намучио полуфиналисту Вимблдона!

Dušan Lajović je ostvario pobedu, dok je Laslo Đere poražen. Lajović je nastup na prvom grend slemu godine uspešno počeo, savladao je Martona Fučoviča 6:3, 4:6, 6:1, 6:7 (6:8), 6:1.

Dušan je odlično igrao u prelomnim momentima, posebno u petom setu, nakon što je četvrti prepustio rivalu nakon taj-brejka. Tada je oduzeo servis rivalu i prednost sačuvao do kraja susreta.

Srbina u narednom kolu čeka meč protiv 31. favorita, mladog Karlosa Alkarasa, koji nije imao problema protiv Čileanca Tabila – 6:2, 6:2, 6:3.

Laslo Đere je takođe prikazao odličnu partiju, ali nije iskoristio sve svoje šanse i poražen je od 14. nosioca Denisa Šapovalova, rezultatom 7:6 (7:3), 6:4, 3:6, 7:6 (7:3).

Đere je propisno namučio favorizovanog Kanađanina i polufinalistu Vimbldona iz prošle sezone, a mogao je i više. Žaliće za propuštenim prilikama u prvom setu, kada je servirao za vođstvo i ispustio brejk, kao i u četvrtom, u kojem je od 2:5 došao do prilike da servira za izjednačenje.

Ponovo nije uspeo i Denis je nekako preživeo okršaj koji je trajao skoro tri i po sata.

Kanađanin u sledećoj rundi ide na Sonvu Kvona iz Južne Koreje, koji je u pet setova eliminisao Holgera Runea.

BONUS VIDEO: KAD DRŽAVA BRINE O ŠAMPIONIMA! Kako su se nizali uspesi Srbije u 2021.