POBEDA KOJA VODI U „TOP 16“ EVROPE : Rukometaši Vojvodine u utorak uveče nadigrali i favorizovani Silkeborg
RUKOMETAŠI Vojvodine nastavljaju pobednički niz na oba koloseka, kako u domađem prvenstvu, i možda još bolje na međunarodnoj sceni, na kojoj su zabeležili i drugi trijumf zaredom.
S.B.
Šampioni Srbije su u utorak uveče u svojoj “Slanoj bari”, potopili predstavnika Danske, zemlje svetskog prvaka u meču drugog kola Lige Evrope. Izabranici trofejnog trenera Borisa Rojevića su nadigrali Bjeringbro Silkeborg 29:28 (15:16) uz fantastičnu podršku navijača punih tribina i po opštoj oceni, uknjižili istorijski uspeh.
Jer, uspeli su da stignu prednost favorizovanih Skandinavaca, čija je ekipa protkana reprezentativcima a predvodi je Rasmuns Lauge, jedan od najboljih igrača današnjice i zatim u samom finišu da stignu do prekoreta i značajnih bodova za prvo mesto u grupi.
- Naša „Slana bara“ je stvarno čudo i pobeda nad Silkeborgom je svakako jedna od najvećih u istoriji u Novom Sadu- kaže trener Rojević.- Hvala našim navijačima na sjajnoj podršci i navijanju. Bili smo skoncentrisani kada je bilo najpotrebnije a smatram da je ključ pobede, upravo vera u uspeh. Nismo se uplašili favorizovanog tima. Grizli smo kao lavovi i upisali zaista veliki trijumf.
Potvrda reči trenera ogleda se u činjenici da su njegovi izabranici kod rezultata 15:20, uspeli da uđu u seriju od 7:2, poravnaju na 22:22 i u samom finišu, zahvaljujući smirenom Ocvirku, stignu do pobede. Srpski i aktuelni šampion EHF Kupa, je u ovoj sezoni, na startu Lige Evrope pobedio Alkaloid u Skoplju i posle trijumfa nad Dancima, zauzeo poziciju lidera grupe „F“. U narednom, trećem kolu , rukometaši Vojvodine 14. novembra dočekuju špansku La Riohu, koja ima poraz od Silkeborga i remi sa Alkaloidom.
- Najvažnije je da sada ne smemo da se opustimo. Jednostavno, moramo nastaviti da gruzemo u svakom narednom duelu. Sledeći rival je španska La Rioha i u tom meču bi trebalo da potvrdimo dobru formu. Nadam se i želim da je ovo tek početak naših velikih rezultata- zaključio je Rojević.
Preporučujemo
OVOLIKO ĆE NIKOLA JOKIĆ MORATI DA ODSUSTVUJE? Poznato stanje povređenog srpskog NBA asa?
30. 12. 2025. u 16:06
EMOTIVNO VEČE NA "OLIMPIKU": Legendarni kapiten se vraća kući, navijačima Rome će biti čudno da ne bodre svog voljenog sina
POSLEDNjI meč 17. kola Serije A donosi emotivan duel na Olimpiku, gde Roma dočekuje Đenovu. U centru pažnje je povratak Danijelea De Rosija u Rim, ovoga puta kao rivala, dok domaćin traži pobedu kojom bi održao korak za timovima iz vrha tabele.
29. 12. 2025. u 09:00
OVOLIKO ĆE NIKOLA JOKIĆ MORATI DA ODSUSTVUJE? Poznato stanje povređenog srpskog NBA asa?
Najnovije vesti vezane za povredu koju je Nikola Jokić doživeo na NBA utakmici Majami hit - Denver nagets željno su bile očekivane i u Americi, i u Srbiji.
30. 12. 2025. u 16:06
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (0)