DELFINI POTOPILI SLOVENCE: Čeka se protivnik u osmini finala Evropskog prvenstva u Splitu

02. 09. 2022. u 11:38 >> 13:07

VATERPOLISTI Srbije pobedili su selekciju Slovenije u trećem meču grupe D na prvenstvu Evrope u Splitu rezultatom 17:6 i time završili grupni fazu.

ДЕЛФИНИ ПОТОПИЛИ СЛОВЕНЦЕ: Чека се противник у осмини финала Европског првенства у Сплиту

Najefikasniji u našoj selekciji bio je kapiten Strahinja Rašović sa četiri gola, dok su po dva su postigli Viktor Rašović, Nemanja Vico, Đorđe Vučinić, Ognjen Stojanović i Radomir Drašović, dok su po jedan gol postigli Vasilije Martinović, Luka Pljevančić i Marko Radulović.

Srbija je grupnu fazu završila kao druga u Grupi D, što znači da će naša selekcija igrati meč osmine finala u nedelju od 20.30.

Rival Delfinima u meču osmine finala biće trećeplasirani iz Grupe B, a to će gotovo izvesno biti Francuska ili Grčka. Potencijalno četvrtfinale donelo bi nam meč protiv Italije ili Crne Gore, u zavisnosti od ishoda međusobnog duela te dve selekcije kasnije danas.

SRBIJA - SLOVENIJA  (17:6)

KRAJ MEČA, SRBIJA JE POBEDILA REZULTATOM 17:6

8. minut - Stojanović vezuje drugi gol na samom kraju meča i stavlja tačku na ovu utakmicu. (17:6)
3. minuta - Srbija u poslednjoj četvrtini pravi seriju od 3:0! Vode naši (16:6) golom Stojanovića
1. minut - Započinju naši silovitu poslednju deonicu. (14:6)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE (13:6)

8. minut  - Imao je Radulović zicer, ali je golman Slovenije bio uspešniji. Gotova je treća deonica. (13:6)
6. minut - Ovo je Srbija kakvu navijači hoće da gledaju!  Prvo je Vico iznudio igrača više, a onda je postigao i drugi svoj gol za kratko vreme. Može se reći da je utakmica praktično rešena. Sjajna treća četvrtina izabranika Dejana Savića. (13:6)
4. minut - Sada napad Delfina funkcioniše izvrsno. Viktor Rašović postiže svoj drugi gol na meču, ponovo je naša selekcija imala prednost igrača više i izgradila je pravu poziciju za udarac. (11:6)

4. minut  - Odličan napad Srbije sa igračem više, lopta se brzo kretala, izgrađena je odlična pozicija za Đorđa Vučinića koji nije imao težak posao da savlada golmana Slovenije. (10:6)

3. minut  - Isključenje je zaradio Luka Pljevančić, a Matej Nastran je odličnim udarcem uspeo da postigne pogodak i smanji prednost Srbije. (9:6)

2. minut - Strahinja Rašović je siguran sa pet metara, i naša selekcija se ponovo odlepljuje na veću razliku. (9:5)

1. minut - Radomir Drašović otvara drugo poluvreme pogotkom. (8:5)

KRAJ DRUGE ČETVRTINE (7:5)

Srbija je ovu četvrtinu izgubila, moraće Delfini bolje da odigraju u nastavku meča

7. minut  - Kapiten Rašović pogađa s desne strane, ponovo je samo jedan gol prednosti za Srbiju (7:5).
6. minut - Nikako ne uspevaju naši da naprave seriju, Slovenci brzo vraćaju rezultat na samo jedan poen zaostatka (6:5)

4. minut - Odgovara Srbija na ovu seriju Slovenaca, rešava Vučinić situaciju sa igračem više na metar od gola (6:4).

3. minut  - Još jedan gol Slovenaca sa igračem više, opet je bio prezizan Benjamin Popović. Vraćaju se naši rivali u igru. (5:4).

2. minut  - Imali su Delfini igrača više, Rašović je sjajno uplivao u prostor od dva metra, ali mu je lopta skliznula sa ruke u presudnom momentu, te se rezultat nije promenio. Slovenci koriste igrača više preko svog centra Jaše Kadiveca. (5:3).
1. minut - I ponovo su naši bili brži i opet prvi došli do lopte (5:2).

KRAJ PRVE ČETVRTINE (5:2)

7. minut - Naši su organizovali vrz napad,  a Vasilije Martinović je upisao prvi gol na ovom Evropskom prvenstvu (5:2).
6. minut - Sjajan šut Benjamina Popovića i drugi gol za Slovence (4:2).
5. minut - Odličan napad naših Delfina, iznudili su isključenje rivala, a potom je  Drašović bio siguran i sjajno pogodio za (4:1).
4. minut - Strahinja Rašović postiže svoj peti pogodak na prvenstvu i vraća dva gola prednosti našoj selekciji - (3:1).
3. minut -  Koriste Slovenci prednost igrača više i smanjuju na (2:1).

2. minut - I opet gol! Ovaj put strelac je bio Rašović (2:0) za Srbiju.

2. minut - Marko Radulović postiže prvi gol na meču (1:0).
1. minut - Meč je počeo, brže su do lopte doplivali naši vaterpolisti.

UOČI MEČA:

Vaterpolo reprezentacija Srbije uspešno je započela nastup na Evropskom prvenstvu u Splitu, sigurnom pobedom nad Izraelom sa 18:3.

Ali su onda naši "delfini" iznenađujuće lako izgubili u drugom meču od Mađarske i poraženi sa 16: 7.

Poraz od severnih komšija je vaterpolo tim Srbije definitivno je ostavio bez šansi za prvo mesto u grupi, a duel sa Slovenijom, uz preko potrebno vraćanje uništenog samopouzdanja, poslužiće i da se pojedini igrači za koje je selektor Savić istakao da "još nisu stigli u Split", probude.

Srbija je trenutno druga u grupi D sa tri poena dok je Slovenija na poslednjem četvrtom , mestu bez osvojenih poena.

Naša selekcija će gotovo sigurno zauzeti drugo mesto u grupi jer im je za taj iskod osim pobede dovoljan i nerešen rezultat, a ne bi smelo da se desi da Slovenija ikako zapreti izabranicima Dejana Savića, što znači da će rival naše reprezentacije u osmini finala biti, najverovatnije, Francuska. To će se znati na kraju dana, kada budu kompletirani svi rezultati ostalih grupa.