VARDAR IZBAČEN IZ LIGE ŠAMPIONA! Klub iz Severne Makedonije odlagao isplatu dugovanja

Olja Mrkić

22. 06. 2022. u 16:24

EVROPSKA rukometna federacija (EHF) saopštila je da Vardar iz Skoplja neće moći naredne sezone da igra u Ligi šampiona.

ВАРДАР ИЗБАЧЕН ИЗ ЛИГЕ ШАМПИОНА! Клуб из Северне Македоније одлагао исплату дуговања

Foto Profimedia

U saopštenju se navodi da je potvrđena odluka Izvršnog komiteta EHF, koji je 17. juna izbacio Vardar iz LŠ zbog neispunjavanja kriterijuma za učešće u evropskim takmičenjima naredne sezone.


- Vardar je imao komunikaciju sa EHF kako bi sredio dugove prema bivšim rukometašima. Klub nije poštovao termine i odlagao je obaveze. Dugovi su delimično isplaćeni, ali je bilo pokušaja da se preostala plaćanja odlože za sledeću sezonu. Izvršni komitet je odlučio da Vardar nije ispoštovao dogovor i da zato ne ispunjava kriterijume za učešće u evropskim kupovima sledeće sezone - saopštio je EHF.

Šampion Severne Makedonije trenutno nastupa pod imenom Vardar 1961. Ovaj klub je dva puta osvojio Ligu šampiona 2017. i 2019. godine, a klub je tada bio u vlasništvu Sergeja Samsonenka.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela

RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela

Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.

27. 01. 2026. u 12:45

Komentari (0)

KRST NA HRAMU SVETOG SAVE KRIJE TUŽNU PRIČU: NJegov autor je tragično skončao - samo 20 dana posle postavljanja