NOVI PORAZ DELFINA: Hrvatskoj pripao vaterpolo klasik, sa Crnogorcima za četvrtfinale

31. 07. 2021. u 08:20

VATERPOLISTI Srbije, aktuelni olimpijski šampioni, doživeli su drugi poraz na olimpijskom turniru. Hrvatska je trijumfovala sa 14:12 (5:3, 1:1, 4:4, 4:4) .

НОВИ ПОРАЗ ДЕЛФИНА: Хрватској припао ватерполо класик, са Црногорцима за четвртфинале

Foto AP

Samo na kratko tokom druge četvrtine delfini su bili na nivou svog renomea, u ostalom delu derbija odbrana je bila očajna, kao i realizacija igrača više.

Najefikasniji na meču bili su Maro Joković i Paulo Obradović sa po četiri gola, od kojih su neki bili ključni, dok je tri dao Perica Bukić,

Kod Srbije je Nikola Jakšić tri puta pogodio, a po dva Filip Filipović i Strahinja Rašović.

Hrvatska je ovom pobedom osigurala prolaz u četvrtfinale, a Srbiji preostaje da to izbori u poslednjem kolu protiv Crne Gore.

Obe ekipe imaju po jedan poraz u dosadašnjem delu takmičenja, ali Hrvatska ima teži raspored do kraja, pošto ih u poslednjem kolu očekuje duel sa liderom grupe Španijom, koja je u prvom kolu savladala naše momke.

Pošto su baakude neočekivano izgubile od Australije, poraz u preostala dva meča koštao bi ih plasmana u četvrtfinale.

ČETVRTA ČETVRTINA

12:14  - I opet Rašović! Levo krilo delfina prinudio je selektora Hrvatske Ivicu Tucka na tajm-aut.

11:14 - Rašović za minus tri. Opustili su se Hrvati, čudo je možda ipak moguće.

10:14 - Prlainović iz peterca smanjuje, ali premalo je vremena za rezultatski povratak.

9:14 - Propustili smo igrača više, pa ostali bez Mitrovića koji je zaradio treće isključenje, a onda Joković donosi plus pet Hrvatskoj. Pokušava Savić sa tajm-autom da razdrma delfine.

9:13 - Luka Bukić postiže treći gol na utakmici. imali smo dva igrača manje u ovom napadu.

9:12 - Sava Ranđelović smanjuje. Lepa akcija delfina sa igračem više.

8:12 - Paolo Obradović sa igračem više. Minus četiri za naše momke, ali ima još dosta da se igra...

Opet loša realizacija igrača više. Prlainovićev šut odbija Bijač, pa Mandić pogađa stativu i na kraju Filipović izblokiran.

8:11 - Bukić sa levog krila uvećava prednost Hrvatske. Delfini opet u problemu.

TREĆA ČETVRTINA

8:10 - Kratko je trajala radost pošto su Hrvati opet na plus dva. Obradović i Bukić su bili precizni.

8:8 IZJEDNAČENjE MAndić je strelac, drugi njegov uzastopni gol.

7:8 - Mandić smanjuje na minus jedan.

5:7 - Konačno je proradio igrač više! Jakšić smanjuje na minus dva.

4:7 - Opet ne koristimo igrača više posle čega sledi kazna. Ante Vukičević je strelac i Hrvatska ide na 7:4.

DRUGA ČETVRTINA

KRAJ DRUGE ČETVRTINE. Po jedan gol sa obe strane. Hrvati su zatresli mrežu Pjetlovića posle celih 12 minuta.

4:6 - Kažnjavaju Hrvati promašaje naše reprezentacije.

Tri prilike propustili smo za izjednačenje. Strahinja Rašović je pogodio stativu, a onda Bijač dva puta brani zicere.

Stegla je Srbija odbranu, Hrvati nisu iskoristili dva puta uzastopno prednost igrača više. Imali smo potom i sreće jer je stativa zaustavila šut Jokovića. Tajm aut posle toga zvao je Savić.

4:5 - FILIPOVIĆ! Srbija je osvojila loptu plivanjem i iz prvog napada kapiten delfina vraća nas u igru!

PRVA ČETVRTINA

KRAJ PRVE ČETVRTINE - I dalje smo u zaostatku, ali lkaše se diše!

3:5 - Nismo uspeli da realizujemo igrača više, ali smo uspeli da se odbranimo. U polu-kontri Filipović ispravlja grešku iz prethodnog napada.

2:5 - Duško Pjetlović smanjuje na asistenciju Mitrovića, nakon što su Hrvati stigli do najveće prednosti na meču.

1:4 - Hrvatska postiže gol iz kontre dva na jedan preko Lončara.

1:3 . Konačno Jakšić prekida seriju Hrvata.

0:3 - Mnogo bolje Hrvatska otvara meč.

0:2 - Srbija nije realizovala igrača više, ali zato Hrvatska jeste dva igrača i opet MAto Joković.

0:1 - Hrvatska vodi preko Mara Jokovića.