PRIZNANJE AMERIKANCU: DŽamar Smit MVP Evrokupa
Košarkaš Uniksa Džamar Smit proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) Evrokupa za sezonu 2020/21, saopšteno je danas na sajtu takmičenja.
Foto: Evrokup
Smit je ove sezone u Evrokupu bio prvi strelac van linije 6,75 metara u celom takmičenju, a do MVP priznanja u Evrokupu stigao je zahvaljujući tome što je u 20 utakmica prosečno beležio 17,1 poen, uz procenat od 47,9 odsto pogođenih šuteva za tri poena.
Pored toga beležio je 3,5 asistencija, 2,6 skokova i 1,2 ukradene lopte po meču, što je bilo dovoljno za indeks korisnosti od 16,9.
Evrokup ranije je objavio da je srpski košarkaš i igrač Virtusa Miloš Teodosić član prve petorke ovog takmičenja.
Preporučujemo
EVROKUP SE IGRA U NOVOM FORMATU: Dve grupe po deset timova, a onda osmina finala
16. 04. 2021. u 14:11
NOĆ ODLUKUE NA "RAJKU": Može li Zvezda da dovrši posao protiv Lila?
SRPSKI šampion večeras brani gol prednosti protiv Lila u revanš utakmici plej-ofa za osminu finala Lige šampiona (18.45). Zvezda je bila bolji rival na prvom susretu, ali ne sme se opustiti i mora odigrati novu sjajnu utakmicu kako bi se prošla dalje i tako zakazala obračun sa Lionom/Aston vilom.
26. 02. 2026. u 07:00
PREDRAG MIJATOVIĆ OSTAO U ŠOKU NA SEDNICI UPRAVE FK PARTIZAN! Posle derbija, na važnu temu - jedini digao ruku "za", svi ostali - ODBILI!
Najnovije vesti vezane za FK Partizan svakako nisu onakve kakve bi "grobari" želeli.
26. 02. 2026. u 13:10
JEDINA FOTKA DEKIJA I TRUDNE NOVINARKE: Nije rođena u Srbiji, podariće mu 5. dete - mlađa od njega 8 godina (FOTO)
ANITA Bojanić je supruga Dejana Stankovića, koja će mu uskoro podariti drugo dete, a treneru Crvene Zvezde će to biti peto dete s obzirom da iz prvog braka ima trojicu sinova Stefana, Filipa i Aleksandra.
26. 02. 2026. u 16:48
Komentari (0)