"BILO JE ODVRATNO!" Ameri grme zbog Nikole Jokića, ništa im nije jasno

26. 12. 2023. u 12:46

KOŠARKAŠI Denvera savladali su Golden Stejt 120:114 u NBA ligi, uz "dabl-dabl" Nikole Jokića.

БИЛО ЈЕ ОДВРАТНО! Амери грме због Николе Јокића, ништа им није јасно

Srpski košarkaš ubacio je 26 poena, uz 14 skokova i osam asistencija, za 39 minuta.

Jokića nije služio šut, pogodio je samo četiri od 12, ali je zato sa linije penala bio nepogrešiv (18-18).

Velika polemika se povela oko toga što je srpski centar izveo 18 slobodnih bacanja, koja je uzgred sva pogodio.

- Problem je u tome da smo izbacili odbranu iz igre. Sudije se tako uče da je svaki kontakt faul i da se odmah ide na liniju za slobodna bacanja. Da sam navijač, ne bih želeo da gledam drugo poluvreme. Bilo je odvratno - rekao je posle utakmice trener Golden Stejta Stiv Ker.

Čitava NBA liga i svi koji je prate su podigli uzbunu zbog toga što je najbolji košarkaš na svetu dobio priliku da izvede 18 penala, što mu se inače desilo tek drugi put u karijeri.

Sa druge strane, za njegove najveće rivale Džoela Embida i Janisa Adetokumba je takva zaštita sudija kao dobar dan.

Kamerunac je do sada u karijeri odigrao 32 utakmice na kojima je šutirao minimum 18 slobodnih bacanja, a Grk je imao čak 42 takva meča.

Pritom, kada se to desi nekome od njih dvojice, nikakva prašina se ne diže, već javnost u Americi diže u nebesa to što su uradili.

Bonus video:  Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu