ČETIRI GOLA ZA 15 MINUTA: sjajan derbi u Primeri, pobeda Sevilje uz het-trik Nesirija

09. 01. 2021. u 16:33

Fudbaleri Sevilje savladali su na svom stadionu ekipu Real Sosijedada sa 3:2 u derbiju 18. kola La Lige.

ЧЕТИРИ ГОЛА ЗА 15 МИНУТА: сјајан дерби у Примери, победа Севиље уз хет-трик Несирија

Sjajan meč odigrali su Sevilja i Sosijedad na "Ramon Sančez Pizhuanu", a domaći su ostvarili bitnu pobedu u borbi timova sa gornjeg dela tabele.

Čak četiri gola postignuta su u uvodnih 15 minuta igre. Sevilja je povela u četvrtom minutu, golom fantastičnog En Nesirija, koji je još jednom bio najbolji pojedinac u andaluzijskoj ekipi.

Ueska - Betis

Sosijedad stiže do izjednačenja samo minut kasnije, pošto je Dijego Karlos postigao autogol. Drugi gol na meču En Nesiri postiže u sedmom minutu meča, ali je prednost Sevilje anulirana u 14. minutu, golom Isaka.

Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 2:2, da bi u prvom napadu u nastavku meča, Sevilja ponovo došla do vođstva.

En Nesiri se sjajno snašao u protivničkom petercu i postigao het-trik.

Uprkos brojnim šansama na obe strane, promene rezultata nije bilo, pa je Sevilja ostvarila pobedu i osvojila bitna tri boda.

Tim Žulena Lopetegija došao je do devete pobede u dosadašnjem toku prvenstva i sa 30 bodova izjednačio se sa Sosijedadom na petom mestu na tabeli La Lige, a pritom Sevilja ima tri utakmice manje.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj presedeo je meč na klupi.