POČELA JE PREMIJER LIGA: Arsenal pregazio Fulam u derbiju Londona (VIDEO)

12. 09. 2020. u 15:35

FUDBALERI Arsenala sjajno su počeli novu sezonu Premijer lige, pošto su pobedili Fulam sa 3:0 na "Krejven Kotidžu".

ПОЧЕЛА ЈЕ ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсенал прегазио Фулам у дербију Лондона (ВИДЕО)

Izabranicima Mikela Artete je osam minuta bilo dovoljno da dođu do prednosti. Posle jedne gužve pred golom domaćih najbolje se snašao Aleksandar Lakazet i iz neposredne blizine ubacio loptu u nebranjen gol.

Nisu "kotidžeri" u prvom delu meča ozbiljnije zapretili Berndu Lenu. Gosti su igrali jako dobro i do odlaska na odmor su mogli da vode i sa većom razlikom, ali u mnogim situacijama nije bilo sreće.

Ipak, sve promašaje su "tobdžije" naplatile u nastavku susreta. Igrao se 49. minut kada je novajlija Gabrijel Magalješ glavom posle centaršuta još jednog novajlije Vilijana, iz kornera povisio na 2:0.

Nije mogao Brazilac da poželi lepši debi u novom klubu. Podsetimo, on je u tim sa "Emirejtsa" stigao iz Lila.

Nastavio je Arsenal da napada i ubrzo je stigao i treći pogodak. Morao je u strelce da se upiše i Pjer-Emerik Obamejang. Uneo je Gabonac loptu u sredinu sa leve strane i pogodio dalji ugao gola koji je čuvao Marek Rodak i tako postavio konačan rezultat.

Gosti su do kraja igrali sigurno, držali su loptu, imali još par opasnih napada, ali promene rezultata nije bilo, pa su "tobdžije" došle do prva tri boda u novoj sezoni.

Za Fulam ja Aleksandar Mitrović igrao od 63. minuta, no nije imao priliku da se upiše u strelce.