KAKAV OBRT! Dušan Tadić ipak oblači crveno-beli dres

IZNENAĐUJUĆA vest dolazi iz sveta fudbala.

КАКАВ ОБРТ! Душан Тадић ипак облачи црвено-бели дрес

Dušan sa zavijenim prstima na konferenciji dan posle napada Foto Profimedia

Srpski fudbaler Dušan Tadić je nezadovoljan napustio Fenerbahče i još uvek je nepoznato gde će nastaviti karijeru.

Kao favorit za njegovo angažovanje je dugo figurirao Ajaks, čiji je bio kapiten, ali se u trku uključila i Crvena zvezda i rešila da se bori za Tadića koliko je to moguće.

Međutim, pored srpskih i holanskih crveno-belih, u trku za potpis srpskog majstora uključili su se i atinski – Olimpijakos. Pritom su, kako navode grčki mediji, spremni da ponude najviše.

Prema ovim navodima, Olimpijakos nudi Tadiću dvogodišnji ugovor, uz godišnju platu od 4 miliona evra i trenutno je Srbin najbliži prestonici Grčke.

Tadić je imao i ponude iz Saudijske Arabije i UAE, a pominjala se i Amerika, ali je rešio da ostane u Evropi.

Tadić je karijeru započeo u Vojvodini, a najveći i najuspešniji deo nje proveo je u Holandiji, gde je prvo igrao za Groningen i Tvente, da bi se nakon perioda u Premijer ligi u dresu Sautemptona (ponovo crveno-beli tim) vratio u Holandiju i obukao dres Ajaksa, sa kojim se zajedno vinuo do zvezda i plasmana u polufinale Lige šampiona.

Prošle sezone u Fenerbahčeu Tadić je odigrao 53 utakmice, uz učinak od 13 golova i 18 asistencija.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo

FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! "Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo"

Svetsko prvenstvo u fudbalu u SAD, Meksiku i Kanadi samo što nije počelo, a prva utakmica između Meksika i Južne Afrike zakazana je za 11. jun. Kako to obično biva pred velike sportske smotre, fudbal je postao glavna tema svih generacija, ali pažnju javnosti je, umesto sportskih prognoza, privukla jedna oštra i neočekivana izjava iz Mostara.

09. 06. 2026. u 10:05 >> 11:32

Komentari (0)

SRAM VAS BILO! Fudbaleri Švajcarske DŽaka i Rodrigez provocirali - pokazivali albanskog orla pred Mundijal