FENERBAHČE UBEDLJIV, ALI.... Dušan Tadić se nije proslavio

Tanjug

07. 01. 2024. u 17:18

FUDBALERI Fenerbahčea pobedili su danas u gostima ekipu Istanbula rezultatom 5:1 u meču 19. kola turske Superlige.

ФЕНЕРБАХЧЕ УБЕДЉИВ, АЛИ.... Душан Тадић се није прославио

Alex Nicodim / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

U ekipi Fenerbahčea briljirao je Džengiz Under, koji je postigao četiri gola za svoj tim. On se upisao u strelce u šestom, 34, 44. i 46. minutu. Jedan gol za gostujući tim postigao je Edin Džeko u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Kapiten srpske reprezentacije Dušan Tadić bio je starter u ekipi Fenerbahčea, a imao je priliku da se upiše u strelce u 63. minutu sa penala.

Međutim, njegov udarac sa 11 metara je zaustavio golman Istanbula Alp Arda. Srpski fudbaler je potom zamenjen u 77. minutu. Jedini gol za Istanbul postigao je Muamer Sarikaja u 32. minutu.

Fenerbahče se nalazi na prvom mestu na tabeli turske Superlige sa 47 bodova, a u narednom kolu na svom terenu dočekaće Konju.

Istanbul je poslednji na tabeli turskog šampionata sa samo pet bodova, a ovaj klub u narednom kolu gostovaće Adani.

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 19:44