LIGA ŠAMPIONA: Odličan meč u Lisabonu, Real Madrid sa prvog mesta u osminu finala

Č. V.

29. 11. 2023. u 22:59

LIGA šampiona je bila prilično zanimljiva u sredu uveče, a definitivno je najinteresantnije bilo u Lisabonu gde je Benfika igrala protiv Intera.

ЛИГА ШАМПИОНА: Одличан меч у Лисабону, Реал Мадрид са првог места у осмину финала

"Orlovi" i "nerazuri" su odigrali lud meč koji je završen rezultatom 3:3. Izabranici Rodžera Šmita su na poluvremenu imali prednost od 3:0, a sva tri gola postigao je Žoao Mario. Gosti su u nastvaku uspeli da dođu do izjednačenja i to tako što su tri pogotka dali za 21 minut.

U drugom meču ove grupe sastali su se Real Sosijedad i Salcburg, ali u San Sebastijanu nije bilo golova.

Arsenal je protiv Lensa sve rešio posle 45 minuta. Klub iz Londona je već tada imao 5:0. U drugom poluvremenu viđen je samo jedan gol, a konačnih 6:0 postavio je Žoržinjo.

PSV je u ranijem terminu u grupi B posle neverovatnog preokreta savladao Sevilju sa 3:2. Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj posrigao je autogol.

Interesantno je to da u Minhenu nije bilo pobednika, ali ni golova. Utakmica Bajern - Kopenhagen okončana je rezultatom 0:0.

Real Madrid je u sjajnoj utakmici pobedio Napoli sa 4:2 i "kraljevići" su na taj način obezbedili osminu finala i to sa prve pozicije.

Braga i Union Berlin odigrali su 1:1. Domaćin je 60 minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Nijakatea. Ipak, sve to nije bilo dovoljno bundesligašu da dođe trijumfa. Čak je i primio gol sa igračem više.

Podsetimo, utakmice poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona na programu su 12. i 13. decembra.