ZVEZDA SLAVILA PROTIV RADNIČKOG: Ivanić sačuvao crveno-bele

A. I.

30. 09. 2023. u 20:00 >> 20:02

FUDBALERI Crvene zvezde u 10. kolu Superlige Srbije sastali su se sa Radničkim. Slavili su crno-beli rezultatom 1:0, a jedini gol delo je Mirka Ivanića u 14. minutu.

ЗВЕЗДА СЛАВИЛА ПРОТИВ РАДНИЧКОГ: Иванић сачувао црвено-беле

M. Vukadinović

Već od prvog minuta evidentno je bilo da je Zvezda motivisano i ofanzivno ušla u meč. Za prvu priliku trebalo im je dvadesetak sekundi, ali ni Radnički nije doneo iz Niša "belu zastavu".

otkrili su ranjivosti u odbrani domaćina u nekoliko momenata, iz kontri izlazili sami pred golmana, ali je nedostajao kvalitet i voljni momenat u završnici da ozbiljnije ugroze Omrija Glazera.

Ipak, u jednom napadu koji je Hvang inicirao odbitak je došao na glavu Mirka Ivanića koji je bez mnogo problema matirao Dragana Rosića.

Nakon nešto mirnijeg starta drugog poluvremena u 57. minutu Mirko Ivanić je pogodio prečku, a potom iz odbitka lako je pokupio loptu Dragan Rosić.

Mogao je u samoj završnici meča do gola i Radnički, ali je pokušaj Filipa Fraja iz srca šesnaesterca u korner poslao Glazer. Na kraju, 1:0.

ZVEZDA RADNIČKI(N) 1:0 (Ivanić 14')

90' Tri minuta igraće se još.

89' Veliku šansu imao je Frai po desne strane, šutirao je iskosa, brani Glazer - korner.

82' Hvang ponovo odlično izvodi korner, na ivici peterca pokušao je glavom Stamenić. Međutim bio je neprecizan.

80' Zvižduke navijača dobio je Endiaje koji je nakon odličnog proigravanja Hvanga loptu poslao daleko od gola.

72' Šutirao je Fraj, samo korner, bio je blokiran. Nakon toga Pejović je oprobao udarac, daleko iznad gola.

70' - Oprobao je Hvang udarac, a Rosić odlično brani.

59' - Pavlović i Ivelja umesto Ilića i Petrova u timu Radničkog

57' PREČKA! Mirko Ivanić je snažno šutirao, pogodio je okvir Rosićevog gola, odbila mu se lopta, a sada sigurno reaguje čuvar mreže Nišlija.

55' Dosta mirnija igra na početku drugog poluvremena.

Retko se do sada viđalo ovako nešto. Barak Bahar je na poluvremenu napravio tri izmene, Mitrovića je zamenio Olanjika, Lučić je u igru ušao umesto Krasoa, a Rodić umesto Bukarija. Nikola Trajković je Mesarovića zamenio Cvetkovićem, a Jovanovića Vlajkovićem.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA 1:0

45' Kraj prvog poluvremena.

43' Izašao je Šerif Endiaje pred Dragana Rosića, a golman Nišlija je dobro reagovao.

34' Oprobao je Vanja Ilić udarac, bez opasnosti po Glazera.

31'  Od 31. minuta krenuli su navijači sa navijanjem, kako bi odali počast nastradalima na Kosovu i Metohiji. "Delije su narodu na KiM poslali i posebnu poruku:

FK Crvena zvezda

30' Iz velike udaljenosti šutirao je Stamenić, a na putu ka golu Stajić je preusmerio loptu u korner.

21' Hvan je iz kornera poslao sjajnu loptu za Mijailovića koji je šutirao glavom, ali je Rosić odličnom paradom uspeo da sačuva mrežu

14'GOL Sjajna akcija, Hvang je proigrao Krasoa, blokirali su gosti, odbitak je pao na glavu Mirka Ivanića koji je staloženo doneo vođstvo Zvezdi.

11' Mesarović je otišao previše iskosa, šutirao je pravo u Glazera. Oslobodio se Radnički početne inicijative rivala.

10' Prelepa kontra za Radnički. Jovanović je proigrao usamljenog Ilića. On je loše stao na loptu, samo korner za Nišlije.

7' Lepa kombinacija pred golom Radničkog. Hvang je proigrao Endiajea, a on nije uspeo da zahvati loptu.

5' Odmah u narednom napadu odgovorio je Mirko Ivanić. Sreće je imao Radnički, vezista crveno-belih tukao je pored gola.

Tekst potpisa

4' Lepu priliku imao je Radnički. Vanja Ilić šutirao je traljavo, imao je nekoliko boljih rešenja.

1' Već u prvom napadu agresivno je zaigrala Zvezda pred golom protivnika. Stamenić je šutirao, ali visoko preko gola.

UOČI MEČA

17.20 - Dostupni su sastavi za meč.

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Điga, Dragović - Bukari, Stamenić, Hvang, Mitrović - Ivanić - Kraso, Endiaje.

Klupa: Popović, Degenek, Kabić, Kanga, Kangva, Katai, Lučić, Milunović, Olajinka, Rodić, Spajić.

Fudbaleri Crvene zvezde prvobitno je trebalo da Radnički ugoste u nedelju, a taj termin zbog ranijih odlaganja je izmenjen, pa će se svojevrsni derbi desetog kola odigrati večeras na stadionu „Rajko Mitić“.

Zvezda u Beogradu protiv niškog Radničkog slovi za favorita, bez obzira na dva poraza crveno-belih u tri prethodno odigrana kola.

Na drugoj strani i Radnički je loše započeo sezonu, samo su dva puta ostvarili trijumf, a uz to imaju pet poraza i jedan remi, uz gol razliku osam datih i 12 primljenih pogodaka.

Crvena zvezda i Radnički iz Niša su do sada u istoriji od 1951. godine odigrali ukupno 121 duel, a crveno-beli su pobedu slavili na 83 meča, nerešen ishod je bio na 22 susreta, dok je Radnički slavio na 17 utakmica.

U poslednjem duelu u okviru 16. kola Superlige Srbije Zvezda je na gostovanju na “Čairu" slavila sa 1:2.

REČ TRENERA ZVEZDE - Bahar: Neće nam biti lako na terenu

- Pratili smo utakmice Radničkog, videli smo dobre stvari u njihovoj igri i da stvaraju šanse. Taktički su vrlo dobra ekipa. Sigurno neće biti lako na terenu. Što se tiče igrača koji će istrčati na teren, to uvek zavisi od protivnika i trenutne forme. Ima još vremena da se pripremimo, pre nego što se odlučim za startnih 11, istakao je Bahar na početku konferencije za medije, rekao je Barak Bahar

A. Ilić

REČ TRENERA RADNIČKOG - Trajković: Za Zvezdu je utakmica protiv nas ključna.

- Jasno je da Zvezda ima verovatno najjači igrački kadar u poslednjih 20 godina. Možda ovo nije pravi momentum za njih, ali, poznajući sve ljude koji rade u tom klubu i njihov mentalitet verujem da je tamo usledila opšta mobilizacija. Za njih će sutrašnja utakmica biti ključna i verujem da će oni ući jako motivisano od prvog minuta. Na nama je da budemo hrabri i odgovorni, rekao je Nikola Trajković.

BONUS VIDEO: Kosovo je Srbija: Ovo su "delije" uradile na meču Siti - Zvezda