PARTIZAN SAZNAO PROTIVNIKA: Evo protiv koga crno-beli počinju borbu u Evropi

03. 08. 2023. u 19:58

FUDBALERI Partizana saznali su protivnika u 3. kolu kvalifkacija za Ligu konferencija. Crno-beli će igrati protiv vicešampiona Azerbejdžana, ekipe Sabaha.

ПАРТИЗАН САЗНАО ПРОТИВНИКА: Ево против кога црно-бели почињу борбу у Европи

Klub iz Bakua je u revanš meču pobedio RFS sa 2:1, trijumfovao je i u prvom meču u Letoniji (2:0), te sa ukupnih 4:1 uspeo da obezbedi prolaz u treću rundu.

Drugi meč je loše počeo za goste, pošto je Arturts Zjuzins u razmaku od četiri minuta dobio dva žuta kartona, pa je tim iz Rige od 34. ostao sa desetoricom na terenu.

Ipak, to nije uticalo da domaćin krene u napad i praktično otkloni sve dileme kada je ovaj dvomeč u pitanju, kao da se Sabah uplašio pobede.

RFS je to kaznio i došao do vođstva u 69. minutu kada je Janis Ikaunieks uspeo da savlada Jusifa Imanova. Probudio sa tim iz glavnog grada Azerbejdžana nakog primljenog gola i krenuo napred.

Izabranici Murata Musaeva su uspeli da poravnaju rezultat u 77. minutu preko Džoja-Lensa Mikelsa koji je ovim golom otklonio sve dileme oko toga ko ide u narednu rundu.

Tačku na ovu utakmicu stavio je Emanuel Apeh koji je u petom minutu nadoknade doneo pobedu domaćinu.

Prvi meč crno-belih i Sabaha biće odigran u Bakuu narednog četvrtka (10. avgust), dok je revaš 17. avgusta u Humskoj.

BONUS VIDEO: Duljaj posle spektakla na TSC - Partizan: Evropska utakmica! Za ovo se dolazi na stadione!