DRAMA NAD DRAMAMA: To kako je Engleska osvojila "U21" Evropsko prvenstvo u fudbalu viđa se jednom u 100 godina (VIDEO)

08. 07. 2023. u 21:05

Nova era fudbala je počela. Naročito engleskog.

ДРАМА НАД ДРАМАМА: То како је Енглеска освојила У21 Европско првенство у фудбалу виђа се једном у 100 година (ВИДЕО)

Kada su svojevremeno nove gazde za Bliskog istoka preuzele Mančester siti, na "Old Trafordu", stadionu gradskog rivala, trenera Mančester junajteda Aleksa Fergusona pitali su da li je taj dolazak novih vlasnika za "građane" ujedno početak nove epohe. On je uz smeh odgovorio: "Ne za mog života".

A Mančester siti ne samo da je 2023. osvojio i titulu, i FA kup, i Ligu šampiona, već su njegova dva igrača donela i pehar evropskog prvaka mladoj reprezentaciji Engleske.

U dramatičnom finalu "U21" EURO, Englezi su sa 1:0 savladali Španiju. Ali, kako...

Najpre su poveli posle slobodnjaka u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvremenu, strelac je bio Sitijev Kol Palmer (VIDEO), a onda je u devetom minutu sudijske nadoknade vremena u drugom poluvremenu penal imala Španija.

Džejms Traford, golman mlade reprezentacije Engleske i Mančester sitija, junak finala U21 EURO 2023

Međutim...

Jedanaesterac Abela Ruiza odbranio je golman (Mančester sitija i Engleske) Džejms Traford, a onda je odbranio i udarac koji je usledio odmah posle te odbrane (VIDEO), da bi nedugo zatim selekcija Engleske proslavila dramatično svojenu titulu.

Umesto Old Traforda, sada se priča o "Nju" Trafordu, momku koji je postao prvi golman u istoriji evropskih prvenstava za igrače do 21 godine koji je na jednom završnom turniru sačuvao svoju mrežu na svih šest utakmica.