NA DANAŠNJI DAN JE ZVEZDA POSTALA ŠAMPION EVROPE: Bari, Darko Pančev i put u besmrtnost

Tanjug

29. 05. 2023. u 09:59

Fudbalski klub Crvena zvezda je na današnji dan 1991. godine osvojio Kup šampiona, pošto je u finalu posle boljeg izvođenja penala pobedio Olimpik iz Marselja rezultatom 5:3.

НА ДАНАШЊИ ДАН ЈЕ ЗВЕЗДА ПОСТАЛА ШАМПИОН ЕВРОПЕ: Бари, Дарко Панчев и пут у бесмртност

Foto arhiva VN

Meč je odigran u Bariju, a pošto nije bilo golova u regularnih 90 minuta, igrani su produžeci. U dodatnih 30 minuta takođe nije bilo pogodaka, a onda su "crveno-beli posle izvođenja penala slavili sa 5:3. Golove za Zvezdu sa 11 metara postigli su Robert Prosinečki, Dragiša Binić, Miodrag Belodedić, Siniša Mihajlović i Darko Pančev.

Crvena zvezda je do najvećeg uspeha u istoriji stigla bez poraza i tako se zlatnim slovima upisala u anale fudbala.

"Crveno-beli" su u prvom kolu tadašnjeg Kupa šampiona eliminisali švajcarski Grashopers.

Zvezda je u osmini finala bila bolja od škotskog Rendžersa. Rival "crveno-belima" u četvrtfinalu LŠ je bio prvak Istočne Nemačke Dinama iz Drezdena, a Zvezda je ponovo bila bolja.

"Crveno-beli" su u prvom meču polufinala LŠ u gostima pobedili slavni Bajern 2:1, a u revanšu u Beogradu bilo je 2:2.