''FEDERER ME JE NERVIRAO TOKOM CELE KARIJERE'' Direktor turnira u Mecu otvorio dušu

27. 03. 2023. u 18:57

Direktor turnira u Mecu, Žulen Buter, govorio je o tome kako su mu se putevi poklapali sa Rodžerom Federerom.

ФЕДЕРЕР МЕ ЈЕ НЕРВИРАО ТОКОМ ЦЕЛЕ КАРИЈЕРЕ Директор турнира у Мецу отворио душу

EPA/EFE

Slavni švajcarac je prvu titulu u karijeri osvojio upravo pobedom nad Buterom u Milanu 2001. godine.

Francuz je taj poraz bolno doživeo, a onda su još jednom izašli na teren te iste godine, poslednji put, u polufinalu Bazela, kada je opet slavio Federer.

Buter se osvrnuo i na činjenicu da se Lejver kup, koji je osnovao Federer, igra baš u periodu kada i turnir u Mecu.

- Probaću da budem politički korektan. Nervirao me je celu karijeru. Izgubio sam od njega u finalu kada je uzeo prvu titulu (Milano, 2001). Nakon toga pravi takmičenje, koje je svakako lepo i ima smisla, ali ne i kada se igraju profesionalni turniri. Svi su jednoglasni u tome. I završio je karijeru tokom mog turnira. Ne shvatam to kao lične napade, ali sudbina je nemilosrdna - rekao je Buter.

Podsetimo, Rodžer Federer se penzionisao u septembru prošle godine na Lejver kupu u Londonu.

BONUS VIDEO: "ORLOVI" KRENULI U MISIJU NA EP 2024: Piksi poveo Srbiju ka Nemačkoj