KAKAV DERBI PREMIJER LIGE! Mančester junajted spektakularnim preokretom savladao Siti: Holand u "džepu" crvenih đavola, Rašford je novi kralj

14. 01. 2023. u 15:30

FUDBALERI Mančester junajteda odneli su veliki pobedu u 20. kolu Premijer lige protiv gradskog rivala, Mančester sitija. Nakon velikog preokreta ekipa Erika ten Haga savladala je "građane" rezultatom 2:1.

КАКАВ ДЕРБИ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ! Манчестер јунајтед спектакуларним преокретом савладао Сити: Холанд у џепу црвених ђавола, Рашфорд је нови краљ

"Crveni đavoli" dugo godina u jedan meč sa četom Pepa Gvardiole nisu ušli sa većim šansama i očekivanjima javnosti da bi mogli konačno da skinu skalp ljutom suparniku.

Junajted je odlično parirao prvih 45 minuta, Luko Šo i Rafael Varan u "džep" su stavili Erlinga Holanda i zatvorili sve puteve ka golu.

Ubojita ofanziva sitija praktično bez šanse u prvom poluvremenu, ali ništa bolje izdanje u napadačkom segmentu nije prikazala ni ekipa sa "Old traforda".

Mreže su mirovale sve do 60. minuta kada je Džek Griliš utišao "teatar snova". Ušao je izdanak škole Aston Vile u 57. minutu na teren, i na asistenciju Kevina de Brujnea promenio rezultat na semaforu.

Činilo se da "građani" marširaju ka nova tri boda, i da će otpisati iz šampionske trke Ten Hagove momke.

I onda, pravo niotkuda, Kazemiro šalje jednu savršenu loptu u prostor, na nju natrčava Bruno Fernandeš i zakucava je iza leđa golmana Edersona, sa erupciju oduševljenja domaćih navijača.

A, samo četiri minut kasnije šok na licu Pepa Gvardiole, Junajted pravi veliki preokret, Garnaćo pronalazi u šesnaestercu Markusa Rašforda, a surovi egzekutor poput njega konvertuje šansu za 2:1.

Dete junajteda danas je bilo kralj Mančestera, i njegovim golom "crveni đavoli" prišli su gradskom rivalu na samo pod zaostatka.

Uskoro golovi sa meča.

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“