RIVAL SRBIJE NA MUNDIJALU SE RADOVAO: Švajcarska pobedom okončala Ligu nacija

27. 09. 2022. u 22:40

FUDBALERI Švajcarske pobedom su okončali Ligu nacija. "Sajdžije" su Sent Galenu trijumfoali protiv Češke sa 2:1.

РИВАЛ СРБИЈЕ НА МУНДИЈАЛУ СЕ РАДОВАО: Швајцарска победом окончала Лигу нација

Ovaj uspeh nije doneo mnogo izabranicima Murata Jakina, pošto su takmičenje okončali na trećem mestu sa devet bodova, dva manje od lidera Španije i jedan od drugoplasirane Portugalije.

Rival Srbije na Mundijalu u Kataru je odlično otvorio meč. Posle 30 minuta igre na semaforu je pisalo 2:0, a strelci su bili Remo Frojler i Bril Embolo.

Česi su u najgorem mogućem trenutku po rivala uspeli da smanje rezultat. Igrao se 45. minut kada je Patrik Šik postigao pogodak.

Gostu su u drugom poluvremenu krenuli po izjednačenje i propustili su veliku priliku da do njega stignu. Fudbaler Vest Hema Tomas Souček u 61. minutu nije iskoristio jedanaesterac.

Do kraja utakmice promene rezultata nije bilo, pa je Švajcarska pobedom najavila Mundijal u kojoj se nalazi u grupi sa Srbijom, Brazilom i Kamerunom.

U drugom meču ove grupe Španija je savladal Portugaliju u gostima i na taj način prošla kao prva kroz cilj. "Furija" je ujedno obezbedila baraž za Evropsko prvenstvo 2024. godine.