PORTUGALCIMA SE PONOVIO MITROVIĆ: Crvena furija "u minut do 12" pokazala ko je kralj iberijskog poluostrva (VIDEO)

27. 09. 2022. u 22:41

FUDBALERI Španije danas su u okrviru Lige nacija gostovali u komšiluku, na Iberijskom poluostrvu. Protivnik je bio starni znanac Portugal, a "crvena furija" odnela je pobedu rezultatom 1:0.

ПОРТУГАЛЦИМА СЕ ПОНОВИО МИТРОВИЋ: Црвена фурија у минут до 12 показала ко је краљ иберијског полуострва (ВИДЕО)

Bio je ovo meč za prvo mesto u grupi, pa su i Santoš i Luis Enrike izašli na meč u najjačim sastavim.

Usledilo je 90 minuta fudbalske "uspavanke", u kome je "crvena furija" držala posed, kontrolisala dešavanja na terenu, ali pored toga što su mreže mirovale nije bilo ni većih uzbuđenja.

I onda, 88. minut i Alvaro Morata pokazuje svoj njuh za gol. Bivši napadač Čelsija i Juventusa bio je na pravom mestu da dočeka loptu koju mu je maestralno glavom spustio Neko Vilijams.

Portugalcima se ponovo ponovio Aleksandar Mitrović iz Lisabona, baš kao i tada izabranici Fernanda Santoša poklekli su u završnici važnog meča.

Ovim trijumfom Španija je stigla do mesta broj jedan u svojoj grupi izborila plasman na završni turnir Lige nacija.