OSVOJIO SVETSKU TITULU, A SAD... Englez promenio fudbalsku reprezentaciju za koju igra
FIFA je fudbaleru Engleske dala zeleno svetlo da promeni reprezentativni dres.
FOTO: EPA
Međunarodna kuća fudbala (FIFA) odobrila je danas engleskom fudbaleru Ademoli Lukmanu odobrila promenu nacionalnosti, pa će umesto u dresu Engleske nastupati za reprezentaciju Nigerije.
Lukman trenutno za Lester nastupa kao pozajmljeni fudbaler Lajpciga, koji ga je pre toga slao u Fulam gde je nastupao sa Aleksandrom Mitrovićem.
U dresu "gordog albiona" igrao je u selekciji do 20 godina sa kojom je osvojio titulu Svetskog prvaka 2017. godine.
Za seniorsku selekciju nije nastupao što mu je u mnogome olakšalo da "promeni dres".
Lukman (24) je rođen u Londonu, a roditelji su mu poreklom iz Nigerije.
BONUS VIDEO VLAHOVIĆ NOVI REKORDER: Pet najvećih transfera srpskih fudbalera
Preporučujemo
VLAHOVIĆ JE BIO NA TACNI REALA! Kako je Dušan umesto u Madridu završio u Torinu
10. 02. 2022. u 13:05
SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju
FUDBABLERI Celja u četvrtak uveče na stadionu "Z'dežele" dočekuju atinski AEK u prvom meču osmine finala Lige konferencije (21.00). Slovenački šampion pokušaće da se po drui put zaredom nađe među osam najboljih u ovom takmičenju, dok grčki predstavnik želi da odlične nastupe u Superligi upotpuni identičnim rezultatom u Evropi.
12. 03. 2026. u 06:30
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)