LIGA ŠAMPIONA: Zenit razbio Birmančevićev Malme, "boginja provincije" obradovala Bergamo

29. 09. 2021. u 21:12

FUDBALERI Zenita pregazili su Malme sa 4:0 u drugom kolu Lige šampiona i tako stigli do prvog trijumfa u elitnom takmičenju ove sezone.

ЛИГА ШАМПИОНА: Зенит разбио Бирманчевићев Малме, богиња провинције обрадовала Бергамо

Meč je idealno počeo po domeće koji su u devetom minutu poveli preko Klaudinja. Ipak, do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata.

Izabranici Sergeja Semaka nisu mnogo menjali pristup u igri u nastavku susreta. Već u 49. minutu na semafrou je bilo 2:0, a strelac je bio Daler Kuzjajev.

Nastavio je tim iz Sankt Peterburga da napada. Posao mu je dodatno bio olakšan u 53. minutu kada je Alen Ahmedhodžić zaradio crveni karton.

Do kraja utakmice Zenit je postigao još dva gola koja su bila delo Aleks Sutormin i Vendel.

U drugoj utakmici odigranoj u ovom terminu Atalanta je u Bergamu pobedila Jang Bojsa sa 1:0.

Odlučujući trenutak na meču dogodio se u 68. minutu kada je mrežu šampiona Švajcarske zatresao Mateo Pesina.

JUNAK Mateo Pesina doneo pobedu Atalanti/FOTO: AP/Tanjug

"Boginja provincije" je mogla i ubedljivije da slavi, ali dosta prilika nije iskorišćeno. Ipak, ono što je najbitnije za tim Đanpjera Gasperinija je da došao do trijumfa.

BONUS VIDEO: Izjave igrača nakon duela Partizan - Crvena zvezda