BITKA ZA LONDON U PLAVOJ BOJI: Čelsi savladao Arsenal, odlična igra Lukakua

22. 08. 2021. u 19:38

FUDBALERI Čelsija savladali su u gostima Arsenal sa 2:0 u derbi meču drugog kola Premijer lige.

БИТКА ЗА ЛОНДОН У ПЛАВОЈ БОЈИ: Челси савладао Арсенал, одлична игра Лукакуа

Čelsijev "supertim" je upalio motore. U velikom derbiju Londona, već u drugom kolu nove sezone, "plavci" su pobedili u gostima Arsenal, bez većih muka.

Romelu Lukaku je predvodio napad Čelsija, prvi put otkako je došao (vratio se) na Stamford Bridž, i već se odmah osetilo prisustvo jednog od najboljih napadača u Evropi.

Igrao se 15. minut, kada je Ris Džejms proigrao Belgijanca, a ovaj rutinski smestio loptu u mrežu.

Džejms je sjajnu partiju krunisao golom, u 35. minutu i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

Imao je Lukaku sjajnu priliku u 77. minutu, kada je odlično šutirao glavom, ali je Leno majstorski intervenisao i jednom od najboljih odbrana sezone, sačuvao mrežu i sklonio loptu na prečku.

Čelsi je u prva dva kola upisao dve pobede, dok je Arsenal porazima otvorio sezonu.