MOŽE BARSA I BEZ MESIJA: Katalonci ubedljivi protiv Sosijedada

15. 08. 2021. u 22:20

MNOGE je zanimalo kako će teći život Barselone bez Lionela Mesija, počeo je baš lepo. Najzaslužniji za to je danski napadač Martin Brajtvajt, dvostruki strelac.

МОЖЕ БАРСА И БЕЗ МЕСИЈА: Каталонци убедљиви против Сосиједада

Desetkovani su bili Katalonci, nije bilo Serhija Aguera, Usmana Dembelea, ni Ansu Fatija. Ipak, nije se to mnogo osetilo.

Brajtvajt je od starta dobio šansu uz Antoana Grizmana i novajliju Memfisa Depaja u napadu. Na ukazano poverenje trenera Ronalda Kumana odgovorio je na pravi način i pogocima u 45+2. i 59. minutu vodio Barsu do pobede.

Kod prvog gola je glavom realizovao odličan centaršut Frenkija de Jonga, dok je kod drugog odbitak sproveo u mrežu.

Domaćinu je prednost prethodno doneo Đerar Pike u 19. minutu, na centaršut Depaja, pa se u finiš utakmice ušlo uz ogromnih 3:0 za Barsu.

Uprkos tome, Baskijci su uspeli da se vrate. Preko Bautiste Đona u 82. i Mikela Ojarsabala u 85. minutu uneli su potpunu dramu u meč, ali ipak nisu izbegli poraz.

Umesto toga, Serhi Roberto je u nakdonkadi postavio konačan rezultat.

Barselona u sledećem kolu gostuje Atletiku u Bilbaou. Sosijedad čeka Rajo Valjekano.