ENGLESKA SLAVI STRELINGA: Fudbaler Mančester sitija presudio Hrvatskoj (VIDEO)

13. 06. 2021. u 14:53 >> 16:51

ENGLESKA je pobedila Hrvatsku sa 1:0 u prvoj utakmici grupe D i tako pobedom počela šampionat Evrope.

ЕНГЛЕСКА СЛАВИ СТРЕЛИНГА: Фудбалер Манчестер ситија пресудио Хрватској (ВИДЕО)

Junak trijumfa bio je Rahim Sterling koji je u 57. minutu ispostaviće se postigrao jedini gol na meču.

Bila je selekija "gordog albiona" bolja za taj jedan pogodak koji im može mnogo značiti u nastavku grupne faze.

Utakmica na "Vembliju" nije bila mnogo sadržajna, nije bilo ni mnogo pravih prilika. U prvom poluvremenu viđena je jedna takva. Šutirao je iz kaznenog prostora Fil Foden, ali je tada stativa bila saveznik Hrvatske.

Izabranici Zlatka Dalića su pokušavali na sve načine da ugroze Džordana Pikforda, no nijednom na pravim mukama nije bio čuvar mreže Evertona.

Englezi su krenuli u drugom poluvremenu nešto agresivnije i uspeli su to da krunišu golom. Filips je poslao sjajnu loptu u prostor, Sterling je iz prve šutirao pored Livakovića i ispostaviće se doneo tri boda svojoj selekciji.

Selekcija koju sa klupe predvodi Geret Sautgejt igra protiv Škotske, dok će Hrvatska odmeriti snage sa Češkom.

Sastavi timova:

Engleska (4-2-3-1): Pikford - Voker, Stouns, Mings, Tripije - Filips, Rajs - Sterling, Maunt, Foden - Kejn.

Hrvatska (4-1-2-3): Livaković - Vršaljko, Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol - Brozović - Modrić, Kovačić - Kramarić, Rebić, Perišić.

DRUGO POLUVREME: Engleska - Hrvatska 1:0

90+4. MINUT - Kraj utakmice!

90+1. MINUT - Sudija Orsato je odlučio da se igra još četiri minuta na "Velbliju".

86. MINUT - Geret Sautgejt je na teren poslao mladog Džuda Belingema. Ovaj momak koji nastupa za Borusiju Dortmund je rođen 2003. godine.

82. MINUT - Pokušava Hrvatska da dođe do izjednačenja, ali Engleska se vrlo lako brani. Nema ni mnogo žestokih napada "kockastih".

69. MINUT - Maunt je sjajno izveo slobodan udarac sa nekih 20 metara. Zamalo je bio neprecizan, lopta je otišla preko gola.

63. MINUT - Zamalo da Hari Kejn duplira prednost "gordog albiona". Ispratio je centaršut sa desne strane, došao je do lopte, ali mu je dovoljno zasmetao Joško Gvardiol i napadač Totenhema je prebacio gol. Tom prilikom je udario u stativu, no nije bilo ništa ozbiljno.

57. MINUT - Engleska je povela. Fantastičnu loptu u prostor je poslao Filips, Streling je iz prve "gurnuo" pored Livakovića i doveo svoju selekciju do prednosti.

54. MINUT - Ista slika i na startu drugog dela. Englezi imaju loptu, ali Hrvate dobro stoje na terenu.

48. MINUT - Oštro je startovao Kovačić nad Mautom i opravdano mu je Danijele Orsato pokazao žuti karton.

46. MINUT - Počelo je drugo poluvreme na "Vembliju".

PRVO POLUVREME: Engleska - Hrvatska 0:0

45. MINUT - Završeno je prvo poluvreme na "Vembliju", koji nije bilo mnogo zanimljivo osim uvodnih par minuta.

43. MINUT - Ume ovo Tripije mnogo bolje. Pokazao je to baš protiv Hrvatske na Svetskom prvenstvu kada je postigao gol. Izveo je slobodan udarac sa nekih 18 metara, ali od svega pogodio je samo Ivana Perišića u živom zidu.

39. MINUT - Opet su izabranici Gereta Sautgejta preuzeli kontrolu lopte, no ne padaju u naletima. Navijačima se to ne sviđa koji traže jače napade.

33. MINUT - Nakon dobrog početka Engleza popustio je njihov pritisak. Sada Luka Modrić i drugovi imaju više loptu u nogama, ali nikako da zaprete Džordanu Pikfordu.

24. MINUT - Uspela je Hrvatska da se oslobi početnog pritiska rivala i preuzme kontrolu nad utakmicom. Još uvek su izabranici Zlatka Delića bez prave prilike.

17. MINUT - Lopta je više u nogama "gordog albiona", ali za sada mreža Hrvatske mirije i promene rezultata nema.

9. MINUT - Ređaju se napadu pred golom Dominika Livakovića. Sada je odličnom intervencijom sprečio Filipsa da se upiše u strelce.

6. MINUT - Velika prilika za Englesku. Fil Foden je primio loptu na desnoj strani, uneo je u sredinu, dobro šutirao i stativa je spasila "kockaste".

1. MINUT - Počela je utakmica na "Vembliju".