ŠPANIJA JE PRVI POLUFINALISTA EP: "Furija" u penal lutriji pobedila borbenu Švajcarsku (VIDEO)

02. 07. 2021. u 17:36 >> 20:43

ŠPANIJA je prvi polufinalista Evropskog prvenstva, pošto je pobedila Šcajcarsku sa 3:1 nakon penala.

ШПАНИЈА ЈЕ ПРВИ ПОЛУФИНАЛИСТА ЕП: Фурија у пенал лутрији победила борбену Швајцарску (ВИДЕО)

Sjajna utakmica odigrana je u Sankt Peterburgu na stadionu "Gazprom arena". Na kraju je "furija" bila ta koja se radovala.

"Sajdžije" su drugi put zaredom igrali penale, ali za razliku od meča sa Francuskom danas nisu bili uspešni. Čak tri vezana kaznena udarca nisu pretvorili u gol (Šer, Akanđi i Vargas nisu bili precizni). Treba reći i da je golman Španije Unai Simon odbranio dva penala.

Izabranici Luisa Enrikea su poveli u 8. minutu kada je Zakarija zakačio loptu koju je ka golu uputio Alba. Ona je prevarila Zomera i završila je iza leđa golmana Švajcarske.

Izjednačenje Švajcarskoj doneo je Džerdan Šaćiri u 68. minutu. Iskoristio je smušenost u odbrani rivala i lako savladao Simona.

Problem za tim Vladimira Petkovića je nastao u 77. minutu kada je Remo Frojler zbog oštrog starta zaradio crveni karton.

Španci su propustili do kraja utakmice veliki broj prilika, ali golova do kraja meča, a potom ni u dodatnih 30 minuta nije bilo.

Penali su uvek lutrija, ali "furija" ih je ove večeri bolje izvodila i na kraju kada se sve sabere zasluženo otišla u polufinale.

Ova selekcija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Belgija - Italija.

Švajcarska (3-4-2-1): Zomer - Elvedi, Akanđi, Rodrigez - Vidmer, Zakarija, Frojler, Cuber - Šaćiri, Embolo - Seferović.

Španija (4-3-3): Simon - Aspilikueta, Laport, P. Tores, Alba - Koke, Buskets, Pedri - F. Tores, Morata, Sarabija.

PENALI: Švajcarska - Španija 1:1 (1:3)

1:3 - Ojarzabal je odveo Španiju u polufinale Evropskog prvenstva.

1:2 - Vargas je prebacio ceo gol. Švajcarska nije realizovala treći vezani jedanaesterac.

1:2 - Đerard Moreno pogađa za vođstvo "furije"

1:1 - Nastavlja se serija promašenih penala. Simon brani drugi vezani penal.

1:1 - Zomer je zaustavio udarac Rodrija, jako loše je šutirao.

1:1 - Unai Simon je pročitao Šera i odbranio je penal.

1:1 - Prvi gol za Španije postigao je Olmo.

1:0 - Autoritativno Gavranović za vođstvo "sajdžija" u penal seriji.

0:0 - Promašio je Buskets penal. Poslao je loptu u jednu, Zomera u drugu stranu, ali je pogodio stativu.

DRUGI PRODUŽETAK: Švajcarska - Španija 1:1

120+1. MINUT - Kraj utakmice! Penali odlučuju o prvom putniku u polufinale Evropskog prvenstva.

116. MINUT - Olmo je izveo korner, glavom sa prve stative je šutirao Serhio Buskets i ishod se zna. Opet je Zomer ukrotio pokušaj igrača "furije".

110. MINUT - Velika prilika za Ljorentea. Šutirao je iz prve nakon povratne lopte, ali odlično je uklizao Rodrigez i izblokirao pokušaj igrača Atletiko Madrida.

106. MINUT - Počeo je drugi produžetak.

PRVI PRODUŽETAK: Švajcarska - Španija 1:1

105. MINUT - Kraj prvog produžetka.

102. MINUT - Neverovatno šta promašuju Španci. Opet Moreno i opet Zomer fantastično interveniše.

100. MINUT - Ređaju se šanse pred golom "sajdžija". Preti "furija" kada god pređe na polovinu rivala, ali tim Vladimira Petkovića i dalje odoleva.

96. MINUT - Snažan udarac Albe. Ipak, Zomer se još jednom istakao i do promene rezultata nije došlo.

95. MINUT - Dominira Španije, što je i logično s obzirom na to da imaju brojčanu prednost. Veliku priliku propustio je Đerar Moreno.

DRUGO POLUVREME: Švajcarska - Španija 1:1

90+4. MINUT - Kraj utakmice. Gledaćemo produžetke.

85. MINUT - Probao je levom nogom Đerard Moreno sa nekih 16 metara, ali šutirao je pravo u Zomera.

77. MINUT - Samo nekoliko minuta nakon izjednačenja, Švajcarska se našla u problemu jer je Frojler isključen. Procenite samo da li je Majkl Oliver prestrogo fudbaleru Atalante dodelio crveni karton.

68. MINUT - Izjednačila je Švajcarska rezultat. Sjajnu akciju su izveli izabranici Vladimira Petkovića. Šaćiri je dobio loptu od Frojlera i bez problema savladao golmana "furije".

65. MINUT - Vargas je odlično pronašao Cubera, ovaj šutirao špicem kopačke. Dobro je bio postavljen Simon i odbio je loptu u korner.

56. MINUT - Velika šansa za Zakariju. Mogao je da se iskupi za autogol. Šutirao je odlično glavo, Simon je ostao ukopan, ali je lopta otišla malo pored stative.

51. MINUT - Sjajno je sa leve strane centirao rezervista Dani Olmo, glavom je šutirao Koke, no to nije uradio baš najbolje, pa je lopta otišla visoko iznad prečke.

47. MINUT - Počelo je drugo poluvreme!

PRVO POLUVREME: Švajcarska - Španija 0:1

45+1. MINUT - Kraj prvog poluvremena!

35. MINUT - Zapretili su Švajcarci. Manuel Akanđi je posle kornera tukao glavom, no lopta je otišla preko prečke.

27. MINUT - Veliku priliku imao je Sezar Aspilikueta. Šutirao je glavom, fantastično je reagovao Zomer i sačuvao gol.

23. MINUT - Problem za "sajdžije". Bril Embolo zbog povrede ne može da nastavi meč, a Vladimir Petković je umesto njega na teren poslao Rubena Vargasa.

20. MINUT - Koke je iz izgledne pozicije izveo slobodan udarac, no lopta je završila tik iznad preček i Španija nije uspela da duplira prednost.

13. MINUT - Ništa vredno pomena se nije desilo od kada su izabranici Luisa Enrikea poveli.

8. MINUT - Španija je povela. Alba je natrčao na odbijenu loptu, šutirao je iz prve, a ona je na putu ka golu zakačila Zakariju i prevarila Zomera.

5. MINUT - U uvodu meča koji se igra na "Gasprom areni" nema prilika.