PRVI PUT POSLE 60 GODINA: Nema prenosa dodele Oskara u Hong Kongu
PRVI put od 1969. stanovnici Hong Konga neće moći da prate dodelu američke filmske nagrade Oskar, a još nije poznato hoće li ove godine biti prenosa ceremonije na području cele Kine.
TANJUG (AP Photo/Matt Sayles) la
Odluka je usledila nakon što je Bloomberg News početkom meseca preneo da je odeljenje za propagandu kineske Komunističke partije državnim medijima naredilo da umanji važnost ceremonije i ne prenosi je. Veruje se da su povod za to nominacija kratkog dokumentarnog filma o prodemokratskim protestima u Hong Kongu i četiri nominacije američke rediteljke rođene u Kini, Klo Zao za film Nomadland.
U državnim medijima objavljeni su komentari koji kritikuju dokumentarni film o Hong Kongu, a Zao je izložena napadima zbog davnih kritičkih komentara o Kini.
Preporučujemo
BAŠ JE UMIŠLjEN: Komšije progovorile o Milanu Stankoviću - "Niko se ne druži s njim"
22. 01. 2026. u 13:13
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)