LETNJA ČAROLIJA: Domaći sladoled od vanile sa šumskim voćem
Zaboravite kupovne varijante – domaći sladoled od vanile sa šumskim voćem je neuporedivo ukusniji i bez suvišnih dodataka.
Foto: Printskrin/@fitfoodieselma
Kremasta osnova od pavlake i žumanaca savršeno se slaže sa osvežavajućim voćnim prelivom od bobičastog voća. Ovaj sladoled je idealan za sve koji žele pravi domaći desert bez mnogo komplikacija.
Sastojci:
Za sladoled:
* 4 žumanceta
* 120 g šećera
* 200 ml mleka
* 420 ml slatke pavlake
Za preliv od šumskog voća:
* 200 g šumskog voća
* 80 g šećera
* ½ kašičice pektina
* 1 kašika limunovog soka (ili prstohvat limunske kiseline)
Priprema:
Umutite žumanca sa šećerom dok ne postanu penasta i svetla. Polako dodajte mleko uz stalno mešanje pa sve zajedno kuvajte i dovedite do ključanja. Vratite na laganu vatru i mešajte dok se ne zgusne kao redak puding. Ostavite da se potpuno ohladi, zatim dodajte umućenu slatku pavlaku i sve dobro sjedinite. Sipajte smesu u posudu.
Prokuvajte voće sa šećerom dok ne omekša, dodajte pektin i limunov sok i kuvajte još 1–2 minuta. Umešajte u prethodnu smesu pa stavite u zamrzivač.
Prijatno!
(StvarUkusa)
Preporučujemo
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)