TOK IMUNIZACIJE U ITALIJI: Posle vakcine za 90 odsto manje šanse da osoba završi na bolničkom lečenju
KOD osoba vakcinisanih protiv kovida-19, posle 35 dana, za 80 odsto se smanjuje mogućnost infekcije korona virusom, pokazalo je istraživanje sprovedeno u Italiji.
Još jedan slučaj davanja više doza vakcine u Italiji / Foto EPA
Za 90 odsto su manje šanse da vakcinisana osoba završi na bolničkom lečenju zbog zaraze, a smrtnost od zaraze nakon imunizacije opada za 95 odsto, pokazalo je istraživanje čije rezultate prenosi agencija Ansa.
Istraživanje je sproveo Visoki institut za zdravstvo u saradnji sa Ministarstvom za zdravlje, a sprovedeno je na 13 miliona imuniziranih, počevši od decembra prošle do maja ove godine.
Od vakcinisanih osoba, 95 odsto je primilo obe doze vakcine “Fajzer”, a u vreme istraživanja ni jedna osoba nije bila i revakcinisana “AstraZenekom”.
U Italiji je do sada vakcinisano više od 18 miliona osoba, od ukupno oko 60 miliona stanovnika.
Za imunizaciju se već primaju prijave osoba mlađih od 40 godina.
Preporučujemo
NA LEČENjU 61 PACIJENT: Epidemiološka situacija u Bijeljini i dalje nepovoljna
11. 05. 2021. u 09:05
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)