CRVENI ALARM NA VIRUS: Meksiko uvodi najviši nivo upozorenja
MEKSIČKA država Durango će od ponedeljka uvesti najviši nivo upozorenja na korona virus, drugi po redu u ovoj zemlji, dok vlasti pokušavaju da zaustave skorašnji porast novih slučajeva bolesti.
Foto: EPA
Severna meskička država Durango će se od ponedeljka pridružiti državi Čiuvavi u kojoj je već ranije uveden crveni alarm na korona virus, nakon nedavnog porasta broja hospitalizovanih pacijenata obolelih od kovid-19.
U većini od 32 države u Meksiku trenutno je na snazi narandžasti ili žuti alarm na virus, piše Rojters.
Nakon strogog karantina koji je bio na snazi u junu, Meksiko je do nedavno izbegavao uvođenje većih restrikcija.
Prema poslednjim podacima, u Meksiku je od početka pandemije zabeleženo 955.128 slučajeva kovid-19, a od posledica bolesti preminulo je 94.323 pacijenata.
Vlada tvrdi da je stvaran broj zaraženih u zemlji najverovatnije znatno veći od zvaničnih podataka.
Preporučujemo
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)