JERMENI OBORILI HELIKOPTER: Letelica se srušila u Iran, ministarstvo otkrilo detalje akcije
JERMENSKE snage su u južnom delu karabaško-azerbejdžanske linije dodira oborile protivnički helikopter, saopštilo je Ministarstvo odbrane nepriznate Republike Nagorno-Karabaha.
Foto: EPA
Kako se navodi, to se dogodilo u području uzvišenja Varazatumb (Lele Tepe), a helikopter je pao na teritoriju Irana.
Ministarstvo odbrane Nagorno-Karabaha saopštava da helikopter nije namerno oboren na teritoriju Irana i da su takvi slučajevi neizbežni, jer se vojne akcije koje se pokrenuo Azerbejdžan odvijaju veoma blizu granice sa Iranom.
Situacija u Nagorno-Karabahu eskalirala je krajem prošle nedelje. Dve strane se međusobno optužuju za iniciranje sukoba.
(Sputnjik)
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (1)