JEDNA STRANKA, DVA VODEĆA KANDIDATA ZA ŠEFA DRŽAVE: Nacionalno okupljanje cilja Jelisej i pored sudskih prepreka
Apelacioni proces koji se od danas vodi u pariskom sudu zbog osuđivanja liderke francuskih suverenista Marin Le Pen, prati i pragmatično pitanje, imali pravo sud da odlučuje o političkoj sudbini, nje, i milionima njenih pristalica.
Foto: Goran Čvorović
Marin le Pen je u velikoj prednosti u odnosu na kandidate ostalih stranaka u ispitivanjima javnosti za predstojeće izbore predsedničke izbore koji će biti održani za nešto više od godinu dana.
Konkretno, pred njom je nekoliko opcija. Prva je da posle apelacionog postupka uopšte ne bude zabrane da se kandiduje, što bi značilo blažu kaznu. Druga je da nema automatsko dejstvo, a treća da bude izrečena, ali u kraćem trajanju, taman da može da učestvuje u trci. Ostaje i ona najgora po nju, da sve bude potvrđeno ili, čak, pogoršano, što bi je definitivno udaljilo od borbe za ulazak u Jelsejsku palatu na proleće 2027. godine.
Istovremeno, sondaže su ispitale i izglede "rezervnog" kandidata, predsednika partije Žordana Bardele, i ispostavilo se da se on, čak, još bolje kotira od Le Penove kod pristalica "Nacionalnog okupljanja"! To se objašnjava činjenicom da je Marin Le Pen do sada tri puta gubila predsedničku trku, a da Bardela za sobom nema taj "teret". Ispada tako da presudom Marin Le Pen suverenisti ne samo da nisu osujećeni, nego da su još dobili i vetar u leđa.
Iako vodi u sondažama, predsednik "Nacionalnog okupljanja" Žordan Bardela daje punu podršku Le Penovoj. Ističe da je kandidat za premijera, a ne za šefa države.
- Marin Le Pen i ja mislimo isto – kaže Bardela.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)