"U BIH SE NASTAVLJA POLITIČKI LOV NA VEŠTICE" Sijarto: Dodika je izabrao narod Republike Srpske

MAĐARSKI ministar spoljnih poslova Peter Sijarto ocenio je danas da se u Bosni i Hercegovini nastavlja politički lov na veštice, navodeći da je predsednika Republike Srpske Milorada Dodika demokratski izabrao narod Srpske.

У БИХ СЕ НАСТАВЉА ПОЛИТИЧКИ ЛОВ НА ВЕШТИЦЕ Сијарто: Додика је изабрао народ Републике Српске

Foto: Profimedia

On je tako reagovao na odluku Apelacionog odeljenja koje je potvrdilo prvostepene presude predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i vršiocu dužnosti direktora "Službenog glasnika" Milošu Lukiću zbog nepoštovanja odluka Kristijana Šmita.    

- Vreme je da svi shvate da poenta nije u tome da se priča o izabranim liderima na Zapadnom Balkanu, već da se razgovara sa njima - naveo je Sijarto na platformi X, reagujući na potvrdu osude Dodika pred Apelacionim sudom BiH.

Sijarto je istakao da je Dodik prijatelj Mađarske, a da Mađarska stoji uz svoje prijatelje.

(Tanjug)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

Društvena odgovornost kao temelj poslovanja kompanije Meridianbet