TRAMP ZAVRNUO JOŠ JEDNU SLAVINU: Sve aktivnosti NPA koje finansira SAD zamrznute - Među korisnicima i tzv. Kosovo

Новости онлајн

12. 02. 2025. u 16:17

DRŽAVNI sekretarijat SAD naložio je Norveškoj narodnoj pomoći (NPA) da odmah zaustavi sve operacije i aktivnosti koje su povezane sa finansiranjem iz SAD zbog izvršne naredbe predsednika Trampa da zamrzne svu inostranu pomoć SAD na period od 85 dana.

ТРАМП ЗАВРНУО ЈОШ ЈЕДНУ СЛАВИНУ: Све активности НПА које финансира САД замрзнуте - Међу корисницима и тзв. Косово

Foto: Tanjug/Alex Brandon (STF)

Shodno tome, sve aktivnosti protivminskog delovanja i razoružanja koje finansiraju SAD u sledećih 12 *zemalja sada su obustavljene: Avganistan, Angola, Kambodža, Irak, Laos, Palau, Peru, Tadžikistan, Ukrajina, Vijetnam i Jemen. Na ovoj listi nalazi se i takozvano Kosovo. 

"Mine Action" spada u američki program pomoći bezbednosti i predstavlja aktivnost koja je istorijski imala snažnu dvostranačku podršku u SAD. U 2024. NPA je od vladinih agencija SAD dobila oko 41 milion USD za ove aktivnosti.

BONUS VIDEO:

SRBIJA REGION SVET: NEBOJŠA TERZIĆ, srpski privrednik u gradu Ningbou u NR Kini

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju