KELOG PORUČIO ZELENSKOM: Stav Amerike da izbori u Ukrajini treba da se održe do kraja ove godine
01. 02. 2025. u 18:25
SJEDINjENE Američke Države smatraju da je neophodno da se izbori u Ukrajini održe do kraja ove godine, prenosi Rojters pozivajući se na specijalnog izaslanika SAD za Ukrajinu Kita Keloga.
Povezane vesti
ZELENSKI IMA PREDLOG: Ključni uslov za prisiljavanje Rusije na mir je snažniji pritisak SAD
UKRAJINSKI predsednik Vladimir Zelenski izjavio je večeras, nakon sastanka savetnika za nacionalnu bezbednost evropskih zemalja u Kijevu, da je ključni uslov za prisiljavanje Rusije na mir snažniji pritisak Sjedinjenih Američkih Država kroz sankcije i vojnu podršku Ukrajini.
03. 01. 2026. u 22:11
ZELENSKI IMA USLOV ZA POVLAČENJE IZ DONBASA Američki mediji: Plan nije dogovoren sa Rusijom
PREDSEDNIK Ukrajine Vladimir Zelenski je, predstavljajući novinarima 20 tačaka novog mirovnog plana, praktično priznao da je Kijev spreman da povuče trupe iz istočnih oblasti zemlje kako bi se uspostavila demilitarizovana zona, međutim, Rusija bi, u okviru eventualnog dogovora, morala da učini isto, piše "Vašington post" (WP).
24. 12. 2025. u 19:55
IMAMO 20 TAČAKA SPORAZUMA Zelenski: Osnovni paket dokumenata mirovnog plana je spreman, tu su tajni aneksi o garancijama bezbednosti
OSNOVNI paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana, kao i da su završeni nacrti bezbednosnih garancija između Ukrajine i partnerskih zemalja i nacrt o obnovi zemlje.
22. 12. 2025. u 20:22 >> 20:36
RUSIJA POBEĐUJE Lukašenko za američke medije: Rat će trajati dok Zelenskog ne nateraju da krene ka miru, mora se sprečiti globalni sukob
RUSIJA pobeđuje u sukobu u Ukrajini, uveren je predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko.
17. 12. 2025. u 00:22
„GLAVNI PROBLEM JE ZELENSKI“ Zapadni mediji: Politika "Da ali..." i postupci Kijeva glavni problem tokom mirovnih pregovora
ZAPADNI mediji su u svojim nedavnim izveštavanjima procenili postupke Vladimira Zelenskog.
15. 12. 2025. u 06:45
Najnovije iz rubrike
INVAZIJA IZ TUNISA MASLINOVIM ULJEM: Evropska unija pomaže poljoprivrednicima sa severa Afrike, izazivajući gnev ratara na Starom kontinentu
Evropska Unija je otvorila vrata Tunisu koji će proizvoditi više maslinovog ulja od Italije. Posle uvođenja nultih carina, kako bi se pomogli tuniski poljoprivrednici, ova severnoafrička zemlja izbila je na drugo mesto, posle Španije, po proizvodnji, spremna da „napadne“ Italiju.
10. 01. 2026. u 00:14
PROVOKACIJE SA JUGA Dron upao u vazdušni prostor: Ovoliko mu je Kim dozvolio da leti
SEVERNA Koreja saopštila je danas da je Južna Koreja poslala još jedan dron u severnokorejski vazdušni prostor 4. januara, kršeći suverenitet zemlje, javila je severnokorejska novinska agencija KCNA.
09. 01. 2026. u 23:45
TRAMP PORUČIO: Naftne kompanije koje ulažu u Venecuelu dobiće bezbednosne garancije
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je danas da će američke naftne kompanije koje žele da investiraju u Venecueli dobiti bezbednosne garancije, koje će im osigurati zaštitu dok posluju u toj zemlji.
09. 01. 2026. u 23:30
NEMOJTE DA MI PUCAMO Tramp o grenlandu i iranu: Neophodno je da ga posedujemo, ono što je tvoje braniš drugačije od tuđeg
AMERIČKI predsednik Donald Tramp je rekao da je radi nacionalne bezbednosti neophodno da Sjedinjene Države poseduju Grenland, dodajući da samo zakup autonomne danske teritorije neće biti dovoljan.
09. 01. 2026. u 23:16
RUSKA ZIMA: U Moskvi najavljuju rekordnu visinu snežnog pokrivača
SNEŽNI pokrivač visine do 65 centimetara će se formirati u Moskvi do kraja dana, što će biti istorijski rekord za januar, naveo je Jevgenij Tiškovec, vodeći stručnjak u meteorološkom centru "Fobos".
09. 01. 2026. u 23:11
Komentari (0)