ŠOLC PORUČIO TRAMPU: To je neprihvatljivo
SVI planovi preseljenja, ideja da će građani Gaze biti proterani odatle u Egipat ili Jordan, su neprihvatljivi, naglasio je nemački kancelar
AP Photo/Markus Schreiber)
Nemački kancelar Olaf Šolc izjavio je da je predlog predsednika SAD Donalda Trampa da se Palestinci izmeste iz Gaze u Egipat ili Jordan "neprihvatljiv" i ponovo izrazio podršku za rešenje zasnovano na dvema državama - Izraelu i Palestini.
- Svi planovi preseljenja, ideja da će građani Gaze biti proterani odatle u Egipat ili Jordan, su neprihvatljivi - rekao je Šolc.
On je ponovio svoju podršku dvodržavnom rešenju, koje podrazumeva da bi Izraelci i Palestinci živeli mirno jedni pored drugih, ali da Palestinska samouprava mora da preuzme odgovornost za Gazu, prenosi Rojters.
- Krhka nada za mir koji je sada moguć ne sme da se protraći - rekao je Šolc, misleći na nedavni sporazum o prekidu vatre.
U Jordanu već živi nekoliko miliona Palestinaca, a desetine hiljada njih je u Egiptu. Vlade obe zemlje su odbile Trampov predlog.
Nemačka je među glavnim snabdevačima Izraela oružjem, a izvoz je povećan deset puta 2023, godine kada je počeo rat u Gazi, navodi Rojters.
(RT)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
"SRAM TE BILO, OAFE ŠICE" Mask žestoko odgovorio Šolcu zbog onoga što je rekao u Davosu
22. 01. 2025. u 08:22
"TAKVA JE POLITIKA SAD" Tramp zaustavio državno finansiranje promene pola dece
29. 01. 2025. u 08:30
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)