FSB UHAPSIO NEMAČKOG DRŽAVLJANINA ZBOG SABOTAŽE: Priveden po dolasku iz Poljske

20. 11. 2024. u 13:58

KAKO navodi FSB, „Nikolaj Gajduk, rođen 1967. godine, stanovnik Hamburga, priveden je po dolasku u Kalinjingradsku oblast iz Republike Poljske“.

ФСБ УХАПСИО НЕМАЧКОГ ДРЖАВЉАНИНА ЗБОГ САБОТАЖЕ: Приведен по доласку из Пољске

Foto: Shutterstock

Službenici ruske Federalne službe bezbednosti (FSB) uhapsili su nemačkog državljanina koji je u proleće 2024. godine bio umešan u sabotiranje gasne merne stanice u Kalinjingradu kada je stigao iz Poljske da diže u vazduh rusko energetsko postrojenje.


- FSB je priveo zločinca Nikolaja Gajduka, rođenog 1967. godine, stanovnika Hamburga, koji je u martu 2024. godine pomoću improvizovane eksplozivne naprave sabotirao mernu stanicu prirodnog gasa u Kalinjingradu - saopštio je FSB.

- Gajduk je priveden po dolasku u Kalinjingradsku oblast iz Republike Poljske, planirajući da sabotira energetske objekte - navodi FSB.


Iz njegovog automobila oduzeto je pola litra tečnog eksplozivnog materijala. Utvrđeno je da je Gajduk dobio zadatak i komponente za izradu eksplozivne naprave od ukrajinskog državljanina Aleksandra Žorova, takođe nastanjenog u Hamburgu, dodaje FSB. Gajduk je trenutno u pritvoru.

Trenutno se preduzimaju mere za identifikaciju njegovih saučesnika.

(Tass)

BONUS VIDEO:

RUSKI FAJTER NAPADA UKRAJINSKE CILjEVE: Pogledajte Su 25 u akciji


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

ŽESTOKO SE UVREDILA: Đorđe David četiri meseca nije pričao sa Snežanom Đurišić - roker otkrio detalje