HAOS KOD RAFE, IZRAEL UŠAO 3,5 KILOMETARA U GAZU: Ubijeno 20 militanata, zauzet granični prelaz (VIDEO)

Марко Колашинац
Marko Kolašinac

07. 05. 2024. u 08:33

PRIPADNICI Izraelskih odbrambenih snaga preuzeli su kontrolu nad graničnim prelazom Rafa na strani Gaze, a tom prilikom ubijeno je 20 militanata Hamasa, saopštile su Izraelske odbrambene snage (IDF).

ХАОС КОД РАФЕ, ИЗРАЕЛ УШАО 3,5 КИЛОМЕТАРА У ГАЗУ: Убијено 20 милитаната, заузет гранични прелаз (ВИДЕО)

Foto: Profimedia

Kako je potvrđeno, IDF je tokom noći izveo operacije na ovom području, a pojedini mediji javljaju da su uspeli da uđu nekih 3,5 kilometara u samu Gazu.

IDF je saopštila da su 401. oklopna brigada i pešadijska brigada Givati izvele operacije u kojima je prelaz zauzet i odsečen od glavnog puta Salah el Din.

- Specijalne snage su sada u tom području. Oko 20 naoružanih ljudi je ubijeno, a trupe su pronašle tri značajna tunelska okna - dodaje IDF.

Kako ističu, trenutna aktivnost unutar samog grada je "veoma precizna i ograničena".

Prelaz Kerem Šalom takođe je zatvoren iz „bezbednosnih razloga“, saopštila je IDF, dodajući da će raditi na tome da se uskoro ponovo otvori.

(Skaj njuz)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju