NAJTEŽA SITUACIJA U DONBASU, RUSKE SNAGE PROBIJAJU LINIJE: General Sirski o situaciji na frontu (VIDEO)
GLAVNOKOMANDUJUĆI Oružanih snaga Ukrajine general Sirski priznao je povlačenje jedinica Oružanih snaga Ukrajine iz Berdičija i Semjenovke kod Avdejevke, kao i iz Novomihajlovke kod Marinke zbog zaoštravanja situacije na liniji borbenog kontakta.
Foto: Profimedia/Ilustracija/liveuamap/Mіnіsterstvo oboroni Ukraїni
General je sačinio izveštaj u kojem je najavio zaoštravanje situacije na frontu i „pokušaje” ruskih snaga da preuzmu stratešku inicijativu. Prema rečima Sirskog, ruske jedinice ulažu napore da probiju front odjednom u nekoliko pravaca, posebno teška situacija se razvija na Pokrovskom i Kurahovskom pravcu, gde ruske trupe, napadajući preko Očeretina i Krasnogorovke, jure ka Pokrovsku i Kurahovu.
-Pokušavajući da preuzme stratešku inicijativu i probije liniju fronta, neprijatelj je koncentrisao svoje glavne napore u nekoliko pravaca, stvarajući značajnu prednost u snagama i sredstvima. Aktivno napada duž cele linije fronta, u nekim pravcima – ima taktičke uspehe, rekao je glavnokomandujući.
Takođe, teška situacija se razvija u oblasti Časov Jar i sela Ivanovskoje (Krasnoje), gde ruske trupe ne zaustavljaju ofanzivu, čak i pored rezervi koje su uvele ukrajinske oružane snage.
Sirski je objasnio povlačenje jedinica ukrajinske vojske iz Semenovke, Berdičija i Novomihajlovke potrebom očuvanja života vojnika Oružanih snaga Ukrajine. U isto vreme, reč „povlačenje” je odsutna u izveštaju, Oružane snage Ukrajine su se jednostavno „preselile” na nove položaje.
(TV Front)
BONUS VIDEO - RUSKI LOVAC: Pogledajte snimak borbenog zadatka lovca Su-34
Preporučujemo
HOROR U AVDEJEVKI: Užasno otkriće u gradu koji su ruske snage zauzele prošlog meseca
29. 04. 2024. u 16:10
ELIMINISANI UKRAJINSKI SPECIJALCI: Ruske snage uništile dve elitne jedinice (VIDEO)
29. 04. 2024. u 15:41
ŠOK IZ BERLINA, MERC TRAŽI OD TRAMPA: Objasnite svetu zašto ste uhapsili Madura
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 12:45
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)