MAKRON PONOVO O SLANJU VOJNIKA U UKRAJINU: Ne znači da ćemo i da ih pošaljemo, ako dajemo mogućnost za to
PREDSEDNIK Francuske Emanuel Makron rekao je, komentarišući svoju izjavu o mogućnosti slanja zapadnih vojnika u Ukrajinu, da „ne isključivati neku mogućnost ne znači i raditi to“.
Foto Tanjug/AP
-Ne isključivati nešto ne znači činiti to. Stojite sada preda mnom, a ne jedete za svojim stolom. Ali ne isključujete da ćete u određenom trenutku ručati za svojim stolom jer je potrebno da se hranite, rekao je Makron razgovarajući s novimarima.
Francuski predsednik je ranije saopštio da su lideri zapadnih zemalja razgovarali o mogućnosti slanja vojnika u Ukrajinu, ali da za sada nema konsenzusa o tome. On je, međutim, dodao da se „ništa ne može isključiti“.
Makron je, takođe, izjavio da Francuska „nema limita i crvenih linija“ kada je reč o pomoći Ukrajini.
Nedugo nakon Makronove izjave nemački kancelar Olaf Šolc i ministar odbrane te zemlje Boris Pistorijus izjavili su da Nemačka neće slati svoje vojnike u Ukrajinu. Šolc je naglasio da to ne nameravaju da učine ni zemlje NATO-a u celini. Šolc je ponovio da Nemačka ne namerava da šalje dalekometne rakete „taurus“ u Ukrajinu.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - RUSI UNIŠTILI PRVI ABRAMS: Američki tenk u plamenu
Preporučujemo
KULEBINA LOGIKA: Ako želi da obnovi mir, Evropa mora da poveća proizvodnju naoružanja
07. 03. 2024. u 22:00
MEDVEDEV ODGOVORIO MAKRONU: U odnosu na neprijatelja, sve je dozvoljeno
07. 03. 2024. u 17:36
BIVŠI BUGARSKI MINISTAR: Makron želi da vrati ranije pozicije, a zapravo gura svet u rat
07. 03. 2024. u 00:10
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)