NOVI NAPAD HUTA U CRVENOM MORU: Na meti naftni tanker i teretni brod
POKRET Ansar Alah koji upravlja severnim Jemenom saopštio je da su izveli novi napad na dva broda u Crvenom moru - naftni tanker Swan Atlantic i teretni brod - MSC Clara, rekao je portparol pokreta Jahja Sarija u izjavi za televiziju Masira.
Foto: Depositphotos
- Jemenska mornarica izvela je kvalitetnu vojnu operaciju u Crvenom moru protiv dva broda, povezana sa cionističkom strukturom. Jedan od njih je bio tanker Swan Atlantic, a drugi kontejnerski brod MSC Clara. Oni su pogođeni sa dva drona, nakon što su posade odbile da poslušaju upozorenje jemenskih oružanih snaga - rekao je Sarija.
Ponovio je upozorenje Huta da brodovi koji idu ka izraelskim lukama neće moći da stignu do svojih odredišta i da će postati legitimne mete sve dok u Pojas Gaze ne počne da stiže dovoljno hrane i lekova.
Sredinom novembra, šiitski pokret Ansar Alah (Huti) koji kontroliše sever Jemena upozorio je da će izvoditi napade na sve brodove, povezane sa Izraelom u Crvenom moru i pozvao druge zemlje da povuku svoje posade sa njih. Nakon ovoga, neke brodarske kompanije su odlučile da obustave transport kroz Suecki kanal.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: VAZDUŠNI NAPAD NA STAMBENI KOMPLEKS: Izraelci bombardovali stambene zgrade u Kan Junisu
Preporučujemo
PORODICA STRAHUJE - KOLIKO MU JE JOŠ OSTALO: Stanje Brusa Vilisa se naglo pogoršalo
16. 12. 2023. u 08:38
"POKUŠAVALA SAM, NISAM USPELA" Marija otvorila dušu - nije mogla da iznese trudnoću
15. 12. 2023. u 20:48
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)